Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Zakład Remontowo Budowlany LEDBUD Szymon Ledwoch· Bytommała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Zakład Instalacji Sanitarnych wod.-kan., c.o., gaz Piotr Ledwoch

Wartość umowy
275 715 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2025
Okres realizacji
365 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu wyznaczonego do realizacji zamówienia w zakresie instalacji wod. –20%Doświadczenie personelu wyznaczonego do realizacji zamówienia w zakresie instalacji elektr20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego w zasobie mieszkaniowym stanowiącym własność Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o. w Piekarach Śląskich na 2026 r.

Zamawiający Nieruchomości - Brzeziny Sp. z o.o. (Piekary Śląskie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego w zasobie mieszkaniowym stanowiącym…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Remontowo Budowlany LEDBUD Szymon Ledwoch. Wartość umowy: 275 715 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
275 715 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 listopada 2025

    Termin ofert: 5 grudnia 2025 15:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 stycznia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Zakład Remontowo Budowlany LEDBUD Szymon Ledwoch (Bytom), wspólnie z: Zakład Instalacji Sanitarnych wod.-kan., c.o., gaz Piotr Ledwoch.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 275 714,93 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 365 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NIERUCHOMOŚCI - BRZEZINY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366589650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Walentego Roździeńskiego 2A

1.5.2.)Miejscowość

Piekary Śląskie

1.5.3.)Kod pocztowy

41-946

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@n-b.piekary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.nieruchomosci-brzeziny.piekary.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nieruchomosci-brzeziny.bip-e.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek; wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi oraz zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego w zasobie mieszkaniowym stanowiącym własność Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o.
w Piekarach Śląskich na 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18030f67-5480-486a-a2a9-cbb6f07a6fa7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00067883

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00558618

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NB/AZP-7/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego w zasobie mieszkaniowym stanowiącym własność Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o. w Piekarach Śląskich na 2026 r.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego:
1) w nieruchomościach, których wykaz adresowy zawiera załącznik nr 1A do SWZ;
2) w zakresie, jaki obciąża Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tj. ustawą z dnia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy oraz zmianie Kodeksu cywilnego (t. j. Dz. U. 2023 poz. 725) oraz ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1071, 1172, 1508).
2.1. Ilość budynków mieszkalnych, wielolokalowych objęta pogotowiem awaryjnym wynosi: 41.
2.2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia w przypadku zmiany ilości budynków określonych w załączniku nr 1A do SWZ, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, wynikających w szczególności z przekazania nieruchomości objętej przedmiotem zamówienia innemu podmiotowi w zarządzanie lub z rozbiórki budynku, itp.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres wraz z uwarunkowaniami techniczno – organizacyjnymi zawierają załączniki:
1) Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowne (PPU),
2) Załącznik nr 5 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)
3) Załącznik nr 6 do SWZ – Wykaz usuniętych awarii
4. Zamawiający wymaga, aby osoby biorące bezpośrednio udział w realizacji zamówienia tj. osoby związane z świadczeniem usług obsługi technicznej i pogotowia awaryjnego były w okresie realizacji umowy zatrudnione na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277, 807, 1423) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób kontroli oraz sankcje związane z niespełnieniem ww. wymogu opisane są w Projektowanych Postanowieniach Umowy - załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

275714,93 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

275714,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

275714,93 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Zakład Remontowo Budowlany LEDBUD Szymon Ledwoch

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Instalacji Sanitarnych wod.-kan., c.o., gaz Piotr Ledwoch

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

241734333

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

275714,93 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

365 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50700000-2Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
468 333 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 662 zł770 666 zł
Rozstęp międzykwartylowy
502 005 zł
Źródło próbki
CPV 50700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
268 662 zł
Mediana
468 333 zł
Górny kwartyl
770 666 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nieruchomości - Brzeziny Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piekary Śląskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 275 715 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50700000-2 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Remontowo Budowlany LEDBUD Szymon Ledwoch (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.