Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. art. 255 pkt 2 ustawy Pzp. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. Uzasadnienie faktyczne: W toku badania i oceny ofert zamawiający odrzucił ofertę złożoną przez Konsorcjum firm: "WODMIAR VR" Wiśniewscy Spółka Jawna Spółka Komandytowa, ul. Lubelska 39, 10-408 Olsztyn, GLOBTREE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Władysława Trylińskiego 16, 10-683 Olsztyn na podstawie art. 226 ust 1 pkt 2 lit. c PZP W związku z tym, że w

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usprawnienie obsługi kontrahentów poprzez wdrożenie systemu e-usług w obszarze zarządzania mediami

Zamawiający Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Elbląg, Warmińsko-Mazurskie) opublikował wynik postępowania „Usprawnienie obsługi kontrahentów poprzez wdrożenie systemu e-usług w obszarze…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 504 686 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. art. 255 pkt 2 ustawy Pzp. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. Uzasadnienie faktyczne… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170172210

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rawska 2-4

1.5.2.)Miejscowość

Elbląg

1.5.3.)Kod pocztowy

82-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

epwik@epwik.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.epwik.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-22165ae1-2d5c-4c07-9968-2ab0be8c51fe

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usprawnienie obsługi kontrahentów poprzez wdrożenie systemu e-usług w obszarze zarządzania mediami

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-22165ae1-2d5c-4c07-9968-2ab0be8c51fe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00043608

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00117368/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usprawnienie obsługi kontrahentów poprzez wdrożenie systemu e-usług w obszarze zarządzania mediami

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021- 2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574114

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

130/6054/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wdrożenie usług, zakup systemu telemetrycznego wraz z modułami radiowymi i modułami GSM teletransmisji danych z montażem i układem pomiaru wody w ramach projektu Usprawnienie obsługi kontrahentów poprzez wdrożenie systemu e-usług w obszarze zarządzania mediami .

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne

32441000-6 - Sprzęt telemetryczny

38421100-3 - Wodomierze

32260000-3 - Urządzenia do przesyłu danych

51200000-4 - Usługi instalowania urządzeń do mierzenia, kontroli, badania i nawigacji

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. art. 255 pkt 2 ustawy Pzp. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.

Uzasadnienie faktyczne:
W toku badania i oceny ofert zamawiający odrzucił ofertę złożoną przez Konsorcjum firm: "WODMIAR VR" Wiśniewscy Spółka Jawna Spółka Komandytowa, ul. Lubelska 39, 10-408 Olsztyn, GLOBTREE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Władysława Trylińskiego 16, 10-683 Olsztyn na podstawie art. 226 ust 1 pkt 2 lit. c PZP
W związku z tym, że w postępowaniu nie złożono innych ofert, które nie podlegały odrzuceniu Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Elbląg.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.