Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
185 473 zł
Umowa zawarta
31 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice

Zamawiający Gmina Warnice (Warnice, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu…”, wybierając ofertę wykonawcy Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. Wartość umowy: 185 473 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WarniceWarnice, Zachodniopomorskieopublikowano 14 stycznia 2026
Wartość umowy
185 473 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 grudnia 2025

    Termin ofert: 29 grudnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o (Pyrzyce).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 185 472,94 zł (umowę zawarto 31 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Warnice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685705

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warnice 66

1.5.2.)Miejscowość

Warnice

1.5.3.)Kod pocztowy

74-201

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@warnice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.warnice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b382c31-fe59-475a-95fd-fa70c3e2c657

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8b382c31-fe59-475a-95fd-fa70c3e2c657

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00030422

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00004799/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00609583

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPiDr.271.18.2025.MD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu (odzysk lub
unieszkodliwianie) odpadów komunalnych na terenie nieruchomości stanowiących własność Gminy Warnice, wskazanych
przez Zamawiającego, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do
ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w
gminach z częstotliwością raz na 1 miesiąc lub raz na 2 tygodnie, lub częściej w zależności od potrzeb.
2. Wykaz punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Warnice stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w wykazie punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej
Gminy Warnice na podstawie aneksu do umowy oraz ilości i częstotliwości wywozu odpadów po uprzednim zgłoszeniu
przez zamawiającego.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zwiększeniem listy punktów wywozowych, Wykonawca zobowiązany będzie
do:
- niezwłocznego (nieprzekraczającego 48 godzin) wyposażenia nieruchomości w pojemniki,
- odbioru odpadów komunalnych z tej nieruchomości, według wykazu po wprowadzonych zmianach,
- uwzględnienia w rozliczeniu zwiększenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie
Wykonawcy.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zmniejszeniem listy punktów wywozowych lub pojemników ujętych w wykazie,
Wykonawca zobowiązany będzie do:
- niezwłocznego (nieprzekraczającego 48 godzin) odebrania pojemnika z nieruchomości,
- zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od tygodnia
następującego po tygodniu, w którym otrzymał informację o wykreśleniu punktu wywozowego z wykazu,
- uwzględnienia w rozliczeniu zmniejszenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie
Wykonawcy,
4. Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, zgodnie
z wykazem punktów odbioru odpadów z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice oraz harmonogramem odbioru
tych odpadów, rodzaju:
a) Papier,
b) Metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe,
c) Szkło,
d) Bioodpady,
e) Tekstylia,
f) Niesegregowane (zmieszane) odpady, powstałe po wyselekcjonowaniu odpadów komunalnych od właścicieli
nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, stanowiących
własność Gminy Warnice.
2) Pojemniki zapewnia Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, w terminie do 1 stycznia
2026 r.
3) Worki do zbiórki selektywnej Wykonawca dostarcza Zleceniodawcy następnie sukcesywnie uzupełnia ich ilość.
4) Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów zmieszanych wykonywana będzie – zgodnie z
harmonogramem wywozu odpadów komunalnych w wybranych nieruchomościach lub na zgłoszenie telefoniczne lub
zgłoszenia drogą elektroniczną konieczności odbioru odpadów z nieruchomości wskazanej/wskazanych przez
Zamawiającego.
5) Harmonogram wywozu odpadów komunalnych, stanowiących przedmiot zamówienia, przed dniem podpisania umowy
sporządzi Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Harmonogram musi zostać zaakceptowany
przez Zamawiającego i stanowić będzie integralną część umowy.
6) Każdorazowa zmiana harmonogramu wywozu odpadów wymaga akceptacji ze strony Zamawiającego. Aktualizację
harmonogramu sporządza Wykonawca.
7) Wykonawca jest zobowiązany do odbierania opadów komunalnych w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku nocnego.
Wykonawca winien zapewnić kontakt telefoniczny celem nadzorowania przez Zamawiającego odbierania odpadów.
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu (odzysk lub
unieszkodliwianie) odpadów komunalnych na terenie nieruchomości stanowiących własność Gminy Warnice, wskazanych
przez Zamawiającego, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do
ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w
gminach z częstotliwością raz na 1 miesiąc lub raz na 2 tygodnie, lub częściej w zależności od potrzeb.
2. Wykaz punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Warnice stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w wykazie punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej
Gminy Warnice na podstawie aneksu do umowy oraz ilości i częstotliwości wywozu odpadów po uprzednim zgłoszeniu
przez zamawiającego.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zwiększeniem listy punktów wywozowych, Wykonawca zobowiązany będzie
do:
- niezwłocznego (nieprzekraczającego 48 godzin) wyposażenia nieruchomości w pojemniki,
- odbioru odpadów komunalnych z tej nieruchomości, według wykazu po wprowadzonych zmianach,
- uwzględnienia w rozliczeniu zwiększenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie
Wykonawcy.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zmniejszeniem listy punktów wywozowych lub pojemników ujętych w wykazie,
Wykonawca zobowiązany będzie do:
- niezwłocznego (nieprzekraczającego 48 godzin) odebrania pojemnika z nieruchomości,
- zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od tygodnia
następującego po tygodniu, w którym otrzymał informację o wykreśleniu punktu wywozowego z wykazu,
- uwzględnienia w rozliczeniu zmniejszenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie
Wykonawcy,
4. Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, zgodnie
z wykazem punktów odbioru odpadów z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice oraz harmonogramem odbioru
tych odpadów, rodzaju:
a) Papier,
b) Metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe,
c) Szkło,
d) Bioodpady,
e) Tekstylia,
f) Niesegregowane (zmieszane) odpady, powstałe po wyselekcjonowaniu odpadów komunalnych od właścicieli
nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, stanowiących
własność Gminy Warnice.
2) Pojemniki zapewnia Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, w terminie do 1 stycznia
2026 r.
3) Worki do zbiórki selektywnej Wykonawca dostarcza Zleceniodawcy następnie sukcesywnie uzupełnia ich ilość.
4) Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów zmieszanych wykonywana będzie – zgodnie z
harmonogramem wywozu odpadów komunalnych w wybranych nieruchomościach lub na zgłoszenie telefoniczne lub
zgłoszenia drogą elektroniczną konieczności odbioru odpadów z nieruchomości wskazanej/wskazanych przez
Zamawiającego.
5) Harmonogram wywozu odpadów komunalnych, stanowiących przedmiot zamówienia, przed dniem podpisania umowy
sporządzi Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Harmonogram musi zostać zaakceptowany
przez Zamawiającego i stanowić będzie integralną część umowy.
6) Każdorazowa zmiana harmonogramu wywozu odpadów wymaga akceptacji ze strony Zamawiającego. Aktualizację
harmonogramu sporządza Wykonawca.
7) Wykonawca jest zobowiązany do odbierania opadów komunalnych w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku nocnego.
Wykonawca winien zapewnić kontakt telefoniczny celem nadzorowania przez Zamawiającego odbierania odpadów.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

185472,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

185472,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

185472,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5242717218

7.3.4)Miejscowość

Pyrzyce

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

185472,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Warnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warnice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 185 473 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o (Pyrzyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.