Zakup energii cieplnej dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej na rok 2025
Zamawiający Szkoła Podstawowa nr 1 (Ruda Śląska, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup energii cieplnej dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej na rok 2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=780, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
25 listopada 2024
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
13 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Szkoła Podstawowa nr 1 |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | im. Tadeusza Kościuszki |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000727469 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | gen. Hallera |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ruda Śląska |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 41-709 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22A - Katowicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@sp1rs.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://sp1rudasl.wixsite.com/jedynka |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fdb3f08a-3aff-4413-bd01-f08632662830 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00028049 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup energii cieplnej dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej na rok 2025 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa energii cieplnej (ogrzewanie+ciepła woda) dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej (trzy budynki) |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-11-08 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-01-01 do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Węglokoks Energia ZCP Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6411006444 |
| 4.3.3.) | Ulica | Szyb Walenty 32 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ruda Śląska |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 41-700 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 448000 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00613126/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 487536,74 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.