Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
OKTAN ENERGY & VL SERVICE SP. Z O. O.· Szczecinśrednia firma
Wartość umowy
280 320 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 280 320 zł – 282 720 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa paliwa - oleju napędowego ON dla Gminy Dolice, w okresie 12 m-cy

Zamawiający Gmina Dolice (Dolice, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa paliwa - oleju napędowego ON dla Gminy Dolice, w okresie 12 m-cy”, wybierając ofertę wykonawcy OKTAN ENERGY & VL SERVICE SP. Z O. O. Wartość umowy: 280 320 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina DoliceDolice, Zachodniopomorskieopublikowano 13 stycznia 2026
Wartość umowy
280 320 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 listopada 2025

    Termin ofert: 1 grudnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 stycznia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OKTAN ENERGY & VL SERVICE SP. Z O. O. (Szczecin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 280 320,00 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 280 320,00 zł do 282 720,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dolice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685651

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ogrodowa 16

1.5.2.)Miejscowość

Dolice

1.5.3.)Kod pocztowy

73-115

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

915640129

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dolice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.dolice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fd037662-0432-4cfa-8d56-8bdac0c603a1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa paliwa - oleju napędowego ON dla Gminy Dolice, w okresie 12 m-cy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fd037662-0432-4cfa-8d56-8bdac0c603a1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00027908

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045739/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Sukcesywna dostawa paliwa – oleju napędowego ON dla Gminy Dolice, w okresie 12 m-cy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00547751

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

227902,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego w ilości ok. 4.000 litrów miesięcznie na następujących warunkach

1) Paliwo musi spełniać wymagania normy PN-EN 590:2022-08 „Paliwa do pojazdów samochodowych - Oleje napędowe - Wymagania i metody badań” oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 r., poz. 1018) lub aktualnych aktów prawnych zastępujących powyższe; 2) Dostawa paliwa odbywać się będzie do zbiornika - dystrybutora Zamawiającego, który znajduje się w Dolicach, przy ulicy Wiśniowej 12A. 3) Planowane są 1 - 2 dostawy miesięcznie w zależności od potrzeb; 4) Dostawa realizowana będzie w terminie dwóch (2) dni roboczych od dnia przekazania zapotrzebowania przez Zamawiającego; 5) Płatność za poszczególne dostawy odbywać się będzie po cenie, która składać się będzie z ceny sprzedaży hurtowej w dniu dostawy oleju napędowego do zbiornika Zamawiającego, ogłoszonej przez PKN Orlen i ze stałej marży (lub stałego rabatu) podanego w ofercie Wykonawcy. W przypadku gdy w dniu dostawy paliwa PKN Orlen nie ogłosi ceny hurtowej sprzedaży oleju napędowego należy przyjąć cenę z ostatniego dnia przed dniem dostawy, w którym cena była ogłoszona; 6) Płatność za zrealizowaną dostawę odbywać się będzie w formie przelewu na rachunek Wykonawcy w terminie wskazanym w jego ofercie. 2. Zamawiający stosuje prawo opcji i podane ilości paliwa mogą wahać się w granicach +/- 30% w stosunku do ilości określonej w ust. 1. 3. Zamawiający planuje w okresie objętym zamówieniem zakup szacunkowej ilości paliwa: - olej napędowy – norma PN-EN 590:2022-08 – 48.000 dm3. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia dostaw w ilościach większych o 30% niż wskazane w pkt 3 Rozdziału III SWZ, jeżeli taka konieczność wyniknie w trakcie realizacji umowy, a Zamawiający w momencie rozpoczęcia niniejszej procedury przetargowej nie mógł tego przewidzieć. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia dostaw w ilościach mniejszych niż wskazane w pkt 3 Rozdziału III SWZ, jeżeli taka konieczność wyniknie w trakcie realizacji umowy, a Zamawiający w momencie rozpoczęcia niniejszej procedury przetargowej nie mógł tego przewidzieć. Zlecenie dostaw w ilościach mniejszych nie może przekroczyć 30% ilości wskazanych w pkt 3 Rozdziału III SWZ. 6. Podane w opisach nazwy własne mają za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego. 7. Rzeczywista ilość paliw będzie wynikać z aktualnych potrzeb Zamawiającego w okresie realizacji umowy. 8. Rozliczenia pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym dokonywane będą na podstawie faktycznie zakupionych ilości paliwa. 9. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

09100000-0 - Paliwa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

280320,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

282720,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

280320,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OKTAN ENERGY & VL SERVICE SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

811188467

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-606

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

280320,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09100000-0Paliwa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 951 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
273 501 zł881 142 zł
Rozstęp międzykwartylowy
607 641 zł
Źródło próbki
CPV 09100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
273 501 zł
Mediana
396 951 zł
Górny kwartyl
881 142 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dolice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dolice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 280 320 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09100000-0 (Paliwa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OKTAN ENERGY & VL SERVICE SP. Z O. O. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.