Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 12 grudnia 2025 roku, na godzinę 9:00. Zamawiający przeznaczył na wykonanie niniejszego zamówienia kwotę w wysokości 169 950,00 złotych. Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 12 grudnia 2025 roku, do godziny 9:00, wpłynęła do Zamawiającego jedna (1) oferta. Oferta: Wykonawca złożył ofertę z ceną ofertową brutto: 223 175,15 zł (słownie: dwieście dwadzieścia trzy tysiące sto siedemdziesiąt pięć złotych 15/100). Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinanso

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice

Zamawiający Gmina Warnice (Warnice, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WarniceWarnice, Zachodniopomorskieopublikowano 12 stycznia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 12 grudnia 2025 roku, na godzinę 9:00. Zamawiający przeznaczył na wykonanie niniejszego zamówienia kwotę w wysokości 169 950,00 złotych. Do wyznaczonego terminu składania… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Warnice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685705

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warnice 66

1.5.2.)Miejscowość

Warnice

1.5.3.)Kod pocztowy

74-201

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@warnice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.warnice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3426a23e-f2bb-4303-9406-f8e6c65382a2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3426a23e-f2bb-4303-9406-f8e6c65382a2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00024432

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00004799/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00567008

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPiDr.271.16.2025.MD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych na terenie nieruchomości stanowiących własność Gminy Warnice, wskazanych przez Zamawiającego, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z częstotliwością raz na 1 miesiąc lub raz na 2 tygodnie, lub częściej w zależności od potrzeb.
2. Wykaz punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Warnice stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w wykazie punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Warnice na podstawie aneksu do umowy oraz ilości i częstotliwości wywozu odpadów po uprzednim zgłoszeniu przez zamawiającego.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zwiększeniem listy punktów wywozowych, Wykonawca zobowiązany będzie do:
- niezwłocznego (nieprzekraczającego 48 godzin) wyposażenia nieruchomości w pojemniki,
- odbioru odpadów komunalnych z tej nieruchomości, według wykazu po wprowadzonych zmianach,
- uwzględnienia w rozliczeniu zwiększenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie Wykonawcy.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zmniejszeniem listy punktów wywozowych lub pojemników ujętych w wykazie, Wykonawca zobowiązany będzie do:
- niezwłocznego (nieprzekraczającego 48 godzin) odebrania pojemnika z nieruchomości,
- zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od tygodnia następującego po tygodniu, w którym otrzymał informację o wykreśleniu punktu wywozowego z wykazu,
- uwzględnienia w rozliczeniu zmniejszenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie Wykonawcy,
4. Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, zgodnie
z wykazem punktów odbioru odpadów z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice oraz harmonogramem odbioru tych odpadów, rodzaju:
a) Papier,
b) Metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe,
c) Szkło,
d) Bioodpady,
e) Tekstylia,
f) Niesegregowane (zmieszane) odpady, powstałe po wyselekcjonowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, stanowiących własność Gminy Warnice.
2) Pojemniki zapewnia Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, w terminie do 1 stycznia 2026 r.
3) Worki do zbiórki selektywnej Wykonawca dostarcza Zleceniodawcy następnie sukcesywnie uzupełnia ich ilość.
4) Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów zmieszanych wykonywana będzie – zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych w wybranych nieruchomościach lub na zgłoszenie telefoniczne lub zgłoszenia drogą elektroniczną konieczności odbioru odpadów z nieruchomości wskazanej/wskazanych przez Zamawiającego.
5) Harmonogram wywozu odpadów komunalnych, stanowiących przedmiot zamówienia, przed dniem podpisania umowy sporządzi Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Harmonogram musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego i stanowić będzie integralną część umowy.
6) Każdorazowa zmiana harmonogramu wywozu odpadów wymaga akceptacji ze strony Zamawiającego. Aktualizację harmonogramu sporządza Wykonawca.
7) Wykonawca jest zobowiązany do odbierania opadów komunalnych w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku nocnego. Wykonawca winien zapewnić kontakt telefoniczny celem nadzorowania przez Zamawiającego odbierania odpadów. Wykonawca obowiązany jest do zebrania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, tj. zapobieganiu wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru. Wykonawca ma obowiązek zabrania odpadów leżących bezpośrednio przy pojemnikach. W przypadku gdy odpady będą wystawiane w workach w bezpośrednim otoczeniu wjazdu na nieruchomość, obowiązek zabrania odpadów należy do Wykonawcy. Na ustny wniosek właściciela nieruchomości wykonawca ma obowiązek odebrać odpady z miejsca gromadzenia odpadów wskazanego przez właściciela nieruchomości. Po stronie właściciela nieruchomości należy umożliwić odbiór odpadów przez Wykonawcę w dniu odbioru odpadów zgodnym z harmonogramem.
8) Wykonawca zobowiązany jest do odebrania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości wskazanych przez zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek odebrać odpady w workach bez oznaczeń.
9) Wykonawca zobowiązany jest do uprzątnięcia odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, nieumieszczonych w pojemnikach.
10) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług dodatkowych – płatnych na zlecenie, poprzez obsługę imprez organizowanych na terenie Gminy Warnice według stawki przedstawionej w ofercie wykonawcy.
11) Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemnika wynikłe z winy Wykonawcy, jego naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojemnika wynikającego z winy właściciela/użytkownika nieruchomości, kradzieży pojemnika z terenu nieruchomości, Wykonawca dostarczy pojemnik nowy lub naprawi dotychczasowy.
12) W razie awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach, tak aby nie zakłócić harmonogramu odbioru odpadów komunalnych maksymalnie 2 godziny po wystąpieniu awarii.
13) Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu kwartalnych raportów, w terminach do 10 dnia następnego kwartału, za kwartał poprzedni, zawierających informacje o ilości odebranych odpadów komunalnych.
14) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odebranych odpadów do Instalacji Komunalnych przetwarzania odpadów.
15) Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r., poz.733) i rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy.
16) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to ewentualnego przeładunku odpadów, ich transportu, spraw formalno-prawnych związanych z odbieraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
17) Wykonawca obowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia – odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem oraz prawem miejscowym.
18) Podmiot odbierający odpady komunalne obowiązują przepisy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 733) w tym w szczególności w zakresie sprzętu technicznego.
19) Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wyposażenia umożliwiającego odbieranie odpadów komunalnych oraz zapewnienia jego odpowiedniego stanu technicznego:
a) utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów do odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Warnice,
b) spełnienie wymagań technicznych dotyczących wyposażenia pojazdów,
c) zapewnienia odpowiedniego usytuowania i wyposażenia bazy magazynowo – transportowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 12 grudnia 2025 roku, na godzinę 9:00. Zamawiający przeznaczył na wykonanie niniejszego zamówienia kwotę w wysokości 169 950,00 złotych. Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 12 grudnia 2025 roku, do godziny 9:00, wpłynęła do Zamawiającego jedna (1) oferta.
Oferta:
Wykonawca złożył ofertę z ceną ofertową brutto: 223 175,15 zł (słownie: dwieście dwadzieścia trzy tysiące sto siedemdziesiąt pięć złotych 15/100). Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

223175,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

223175,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Warnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warnice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.