Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
351 497 zł
Umowa zawarta
1 stycznia 2026
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Odsetek adopcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica oraz transport dzikich zwierząt do wskazanego ośrodka rehabilitacyjnego w 2026 roku

Zamawiający Gmina Grabica (Grabica, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. Cena wybranej oferty: 351 497 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina GrabicaGrabica, Łódzkieopublikowano 12 stycznia 2026
Cena wybranej oferty
351 497 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 listopada 2025

    Termin ofert: 3 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. (Bełchatów), średnia firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 351 496,80 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Grabica

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Gminy w Grabicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647865

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grabica 66

1.5.2.)Miejscowość

Grabica

1.5.3.)Kod pocztowy

97-306

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadgminy@grabica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://grabica.biuletyn.net/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5be3569-6e84-4629-9a50-b9ed7faff046

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica oraz transport dzikich zwierząt do wskazanego ośrodka rehabilitacyjnego w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5be3569-6e84-4629-9a50-b9ed7faff046

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00024345

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00036124/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica oraz transport dzikich zwierząt do wskazanego ośrodka rehabilitacyjnego w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00553055

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

250000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica oraz transport dzikich zwierząt do wskazanego ośrodka rehabilitacyjnego w 2026 roku.

A. Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica
1. W zakresie wyłapywania i zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Grabica zamówienie obejmuje wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Grabica, umieszczanie ich w schronisku, przejęcie zwierząt odłapanych we wcześniejszych latach z terenu gminy, a przebywających w dotychczasowym schronisku (w Bełchatowie, przy ul. Zdzieszulickiej), sprawowanie opieki nad powierzonymi zwierzętami, zapewnienie ww. zwierzętom wyżywienia i opieki weterynaryjnej.
2. W ramach realizacji przedmiotowej usługi do Wykonawcy należy w szczególności:
1) przejęcie przez Wykonawcę opieki nad ok. 22 bezdomnymi psami i 3 kotami (stan na dzień 17.11.2025r.) przebywającymi w Schronisku - w miejscowości Bełchatów przy ulicy Zdzieszulickiej:
a) przewiezienie zwierząt do schroniska prowadzonego przez Wykonawcę na jego koszt i przy użyciu własnych środków transportowych, w celu dalszego odpłatnego sprawowania opieki nad nimi. Zwierzęta przebywające w schronisku są już: odrobaczone, zaszczepione oraz oznaczone numerem identyfikacyjnym.
b) Przejęcie nastąpi na podstawie protokołu przejęcia, a ostateczna liczba zwierząt zostanie ustalona w dniu 31.12.2025 r.
c) Odbiór wszystkich zwierząt ze schroniska w Bełchatowie powinien nastąpić niezwłocznie po podpisaniu umowy, jednak nie później niż do 02.01.2026 r. w uzgodnieniu z dotychczasowym schroniskiem. Przewóz zwierząt powinien odbywać się pojazdami przystosowanymi do ich transportu.
2) Odłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Grabica:
a) przybycie na wskazane miejsce na terenie Gminy Grabica, gdzie znajduje się bezdomne zwierzę oraz jego odłowienie i dostarczenie do schroniska. Zamawiający zastrzega sobie, że ilość zwierząt do odłowienia i przyjęcia do schroniska może być różna, a wynikać to będzie z aktualnej ilości bezdomnych zwierząt na terenie Gminy Grabica (w 2024 r. z terenu Gminy Grabica odłowiono 40 szt. psów i 1 kota, a w 2025r. 27 szt. psów i 3 koty).
b) odłapanie bezdomnego zwierzęcia z terenu Gminy Grabica następuje na podstawie zgłoszenia przez upoważnionego pracownika Zamawiającego, a w szczególnych przypadkach m.in. zagrożenia życia lub zdrowia i bezpieczeństwa po zgłoszeniu przez Policję.
c) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć odłapanie bezdomnego zwierzęcia w czasie 3 godzin od momentu zgłoszenia zlecenia przez Zamawiającego (upoważnionego pracownika) lub policję, z zastrzeżeniem lit. d).
d) W szczególnych przypadkach (np. zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć odłapanie bezdomnego zwierzęcia niezwłocznie tj. maksymalnie w czasie 1 godziny od momentu zgłoszenia zlecenia przez Zamawiającego – upoważnionego pracownika. Upoważniony pracownik Zamawiającego każdorazowo poinformuje Wykonawcę o potrzebie niezwłocznego odłowienia zwierzęcia bezdomnego.
e) Poprzez rozpoczęcie wykonywania zlecenia, o którym mowa w lit. c) i d) rozumie się podjęcie czynności odłapania zwierzęcia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (bez czasu dojazdu na miejsce odłapania).
f) Zamawiający może w celu weryfikacji obowiązku określonego w lit. c) i d) przeprowadzić wyrywkowe kontrole czasu przystąpienia do odłapania bezdomnego zwierzęcia.
g) Wykonawca w celu odłapania i transportu zwierząt do schroniska będzie korzystał z urządzeń i środków, które nie stwarzają zagrożenia dla życia, zdrowia oraz cierpienia zwierząt oraz spełniają wymagania określone w przepisach prawa.
h) Wykonawca niezwłocznie powiadomi osobę wyznaczoną przez Zamawiającego o zakończeniu wykonywania zlecenia tj. odłowieniu zwierzęcia. Przedmiotowe powiadomienie może nastąpić drogą telefoniczną (w tym SMS), lub za pośrednictwem e-maila.
3) sprawowanie całodobowej opieki nad zwierzętami odłapanymi z terenu gminy.
4) poszukiwanie chętnych i oddawanie zwierząt do adopcji, spisywanie umów z osobami adoptującymi, w tym w szczególności:
a) zamieszczanie na stronie internetowej schroniska informacji ze zdjęciem i opisem zwierzęcia odłapanego na terenie gminy Grabica, wraz ze wskazaniem miejsca odłapania.
b) organizowanie akcji promujących adopcje.
5) prowadzenie ewidencji i znakowania wyłapanych zwierząt oraz przekazywania jej na bieżąco Zamawiającemu;
6) sporządzanie i przekazywanie Zamawiającemu miesięcznych sprawozdań i zestawień zwierząt przebywających w schronisku z terenu Gminy Grabica.
3. Pozostałe wymagania Zamawiającego:
1) Wykonawca zapewni zwierzętom odłapanym z terenu Gminy Grabica:
a) opiekę weterynaryjną, w tym w szczególności:
 15 dniowa kwarantannę i oznaczenie chipem,
 profilaktykę (tj. m.in. szczepienia, odrobaczanie, odpchlenie),
 kontrolę płodności (tj. m.in. sterylizacja, kastracja),
 leczenie,
 usypianie ślepych miotów,
 w przypadku konieczności bezzwłoczne uśmiercenie zwierzęcia.
b) właściwe pomieszczenia chroniące przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodne poruszanie się, z uwzględnieniem zasady wydzielania pomieszczeń dla zwierząt agresywnych i chorych,
c) wystarczającą ilość karmy i stały dostęp do wody według obowiązujących norm,
d) utylizację zwłok zwierząt padłych bądź uśpionych w zakładzie posiadającym odpowiednie zezwolenia.

B. Transport dzikich zwierząt do wskazanego ośrodka rehabilitacyjnego.
1. Zamówienie obejmuje wyłapywanie chorych lub wymagających pomocy dzikich zwierząt z terenu Gminy Grabica, ich transport i umieszczanie we wskazanym przez Zamawiającego najbliższym ośrodku rehabilitacji zwierząt (np. Leśnym Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kole).
2. W ramach realizacji przedmiotowej usługi do Wykonawcy należy w szczególności:
a) przybycie na wskazane miejsce na terenie Gminy Grabica, gdzie znajduje się chore lub wymagające pomocy dzikie zwierzę oraz jego odłowienie i dostarczenie do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Zamawiający zastrzega sobie, że ilość zwierząt do odłowienia i przewiezienia do ośrodka może być różna (szacuje się, że ilość ta może wynosić ok. 5 szt.).
b) odłapanie dzikiego zwierzęcia z terenu Gminy Grabica następuje na podstawie zgłoszenia przez pracownika Zamawiającego, a w szczególnych przypadkach m.in. zagrożenia życia lub zdrowia i bezpieczeństwa po zgłoszeniu przez Policję.
c) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć odłapanie dzikiego zwierzęcia w czasie 3 godzin od momentu zgłoszenia zlecenia przez Zamawiającego.
d) W szczególnych przypadkach (np. zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć odłapanie dzikiego zwierzęcia niezwłocznie tj. maksymalnie w czasie 1 godziny od momentu zgłoszenia zlecenia przez Zamawiającego – upoważnionego pracownika. Upoważniony pracownik Zamawiającego każdorazowo poinformuje Wykonawcę o potrzebie niezwłocznego odłowienia dzikiego zwierzęcia.
e) Poprzez rozpoczęcie wykonywania zlecenia, o którym mowa w lit. c) i d) rozumie się podjęcie czynności odłapania zwierzęcia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (bez czasu dojazdu na miejsce odłapania).
f) Zamawiający może w celu weryfikacji obowiązku określonego w lit. c) i d) przeprowadzić wyrywkowe kontrole czasu przystąpienia do odłapania dzikiego zwierzęcia.
g) Wykonawca winien dysponować możliwościami technicznymi do wyłapania i transportu chorych lub wymagających pomocy dzikich zwierząt.
h) Wykonawca powinien używać środków transportu przystosowanych do przewozu zwierząt, dopuszczonych przez właściwy powiatowy inspektorat weterynarii.
i) Wykonawca powinien kierować się zasadami humanitaryzmu, wyłapywanie powinno odbywać się w sposób łagodny, w przypadkach koniecznych używać sprzętu specjalistycznego.

4.5.3.)Główny kod CPV

98380000-0 - Usługi psiarni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85200000-1 - Usługi weterynaryjne

98390000-3 - Inne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

351496,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

351496,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

351496,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7690502590

7.3.3)Ulica

ul. Czyżewskiego 7

7.3.4)Miejscowość

Bełchatów

7.3.5)Kod pocztowy

97-400

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

352000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grabica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grabica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 351 497 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98380000-0 (Usługi psiarni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. (Bełchatów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.