Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 oferty
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Gmina Przybiernów. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.02.2026r. do 31.12.2026r

Zamawiający Gmina Przybiernów (Przybiernów, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Gmina Przybiernów. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.02.2026r. do…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PrzybiernówPrzybiernów, Zachodniopomorskieopublikowano 8 stycznia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~1,2 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PRZYBIERNÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684344

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Cisowa 3

1.5.2.)Miejscowość

Przybiernów

1.5.3.)Kod pocztowy

72-110

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

914667530

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@przybiernow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.przybiernow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przybiernow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Gmina Przybiernów. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.02.2026r. do 31.12.2026r

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1955f4b-65b5-4bd3-8df3-e13a4896237d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00015440

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00055877/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Gmina Przybiernów. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00586295

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPB.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa (obejmująca dostawę i świadczenie usług dystrybucji) energii elektrycznej do 84 punktów poboru (PPE) o łącznym szacowanym wolumenie 322,45 MWh w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia energii elektrycznej oraz zapewnienia usługi przesyłu. Realizacja zamówienia winna odbywać się zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10.04.1997r. Prawo energetyczne oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy.
3. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej w poszczególnych punktach poboru opisane zostały w Załączniku nr 1 i 1a do SWZ Wykaz punktów poboru, z czego:
1) Załącznik nr 1- pozycje od 1 do 33 stanowią obiekty gminne,
2) Załącznik nr 1a - pozycje od 1 do 51 stanowi oświetlenie uliczne
4. Wskazane powyżej prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej, w okresie trwania umowy, ilości energii. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z Taryfą Operatora. Wykonawca powinien uwzględnić wahanie poboru na poziomie (+/-) 15 %.
5. Standardy jakościowe:
1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych.
2) Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora, która określa:
• grupy taryfowe i szczegółowe kryteria kwalifikowania odbiorców do tych grup;
• sposób ustalania opłat za przyłączenie do sieci Operatora, zaś w przypadku przyłączenia do sieci o napięciu znamionowym niż wyższym niż 1 kV także ryczałtowe stawki opłat;
• stawki opłat za świadczenie usługi dystrybucji i warunki ich stosowania, z uwzględnieniem podziału na stawki wynikające z:
- dystrybucji energii elektrycznej (składniki zmienne i stałe stawki sieciowej),
- korzystania z krajowego systemu elektroenergetycznego (stawki jakościowe),
- odczytywania wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych i ich bieżącej kontroli (stawki abonamentowe),
- przedterminowego rozwiązania kontraktów długoterminowych (stawki opłaty przejściowej),
- zapewnienia dostępności energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w krajowym systemie elektroenergetycznym (stawka opłaty OZE),
- zapewnienia średnioterminowego i długoterminowego bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych (stawka opłaty mocowej),
• sposób ustalania bonifikat za niedotrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej i standardów jakościowych obsługi odbiorców;
• sposób ustalania opłat za:
a) ponadumowny pobór energii biernej,
b) przekroczenia mocy umownej,
c) nielegalny pobór energii elektrycznej,
• opłaty za usługi wykonywane na dodatkowe zlecenie odbiorcy;
• opłaty za wznowienie dostarczania energii elektrycznej po wstrzymaniu jej dostaw.

4.5.3.)Główny kod CPV

65300000-6 - Przesył energii elektrycznej i podobne usługi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W toku postępowania Zamawiający udzielił odpowiedzi na pytania Wykonawców oraz dokonał zmian treści SWZ, w tym opublikował poprawiony formularz ofertowy – załącznik nr 2a do SWZ Formularz cenowy, obejmujący dodatkową tabelę dla jednej z grup taryfowych.
Po otwarciu ofert oraz przeprowadzeniu szczegółowej analizy formularzy cenowych oraz ofertowych Zamawiający stwierdził, iż w załączniku nr 2a do SWZ doszło do błędu o charakterze technicznym, polegającego na dodaniu nowej kolumny bez prawidłowego przeniesienia formuł obliczeniowych. Skutkiem powyższego było nieprawidłowe wyliczenie cen w formularzach ofertowych, co mogło mieć istotny wpływ na wysokość zaoferowanych cen oraz porównywalność złożonych ofert.
Powyższa wada dokumentacji postępowania:
• nie wynika z działania Wykonawców,
• ma charakter niemożliwy do usunięcia na etapie badania i oceny ofert,
• uniemożliwia dokonanie rzetelnej, jednoznacznej i obiektywnej oceny ofert,
• narusza zasadę przejrzystości i równego traktowania Wykonawców o której mowa w art. 16 Pzp.
W konsekwencji Zamawiający utracił możliwość wyboru oferty najkorzystniejszej w sposób zgodny z ustawą Pzp.
Mając na uwadze powyższe, unieważnienie postępowania jest zasadne i konieczne w świetle art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

385263,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

635867,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przybiernów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przybiernów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 65300000-6 (Przesył energii elektrycznej i podobne usługi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.