Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
576 863 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 576 863 zł – 623 711 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności za fakturę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania na terenie Gminy Parchowo

Zamawiający Gmina Parchowo (Parchowo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych objętych systemem…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowe Stanisław Staubach. Wartość umowy: 576 863 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ParchowoParchowo, Pomorskieopublikowano 8 stycznia 2026
Wartość umowy
576 863 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 listopada 2025

    Termin ofert: 5 grudnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 stycznia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Transportowe Stanisław Staubach (Nakla), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 576 863,47 zł (umowę zawarto 2 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 576 863,47 zł do 623 710,66 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PARCHOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979542

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Strażacka 21A

1.5.2.)Miejscowość

Parchowo

1.5.3.)Kod pocztowy

77-124

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@parchowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.parchowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://parchowo.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania na terenie Gminy Parchowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e0f4c712-640a-4a8b-8056-cf90b9c21bcb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00013353

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038299/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania na terenie Gminy Parchowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00557374

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKPiI.X.271.30.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są

Usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych objętych systemem gospodarowania na terenie Gminy Parchowo. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: - Odbieranie i transport odpadów komunalnych stałych zebranych selektywnie jak i niesegregowanych (zmieszanych) z nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi w granicach administracyjnych gminy Parchowo. - Wyposażenie wszystkich nieruchomości w worki do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych takich jak: papier i tektura, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, bioodpady. - Wyposażenie PSZOK na czas trwania umowy w pojemniki i kontenery do zbierania odpadów. - Akcja ekologiczna z okazji Dnia Ziemi dla uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Parchowie oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nakli Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ .

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

576863,47 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

623710,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

576863,47 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowe Stanisław Staubach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

771387890

7.3.3)Ulica

Miodowa 10

7.3.4)Miejscowość

Nakla

7.3.5)Kod pocztowy

77-127

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

576863,47 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Parchowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Parchowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 576 863 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowe Stanisław Staubach (Nakla). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.