Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
434 499 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2026
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 434 499 zł – 545 886 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na reklamacje40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi związane z realizacją zadań własnych gminy – odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych z terenu gminy Pasym w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.

Zamawiający Gmina Pasym (Pasym, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi związane z realizacją zadań własnych gminy – odbiór odpadów komunalnych z…”, wybierając ofertę wykonawcy Eko Pasym Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 434 499 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PasymPasym, Warmińsko-Mazurskie (powiat Szczycieński →)opublikowano 8 stycznia 2026
Wartość umowy
434 499 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 grudnia 2025

    Termin ofert: 15 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 stycznia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Eko Pasym Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Pasym).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 434 499,12 zł (umowę zawarto 2 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 434 499,12 zł do 545 886,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PASYM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 8

1.5.2.)Miejscowość

Pasym

1.5.3.)Kod pocztowy

12-130

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pasym.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pasym.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi związane z realizacją zadań własnych gminy – odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych z terenu gminy Pasym w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-229304f1-54bc-4bde-b6e1-f04a65a3db1e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00012926

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044975/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych na terenie gminy Pasym w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00579380

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ROS-ZP.271.19.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych z terenu gminy Pasym w okresie 01.01.2026 r. - 31.12.2026 r. Szacowana ilość odbieranych odpadów w okresie od stycznia 2026 r. do grudnia 2026 r. wynosi 550 Mg, w tym:
- odpady zmieszane – 210 Mg,
- tworzywa sztuczne – 55 Mg,
- bioodpady – 115 Mg,
- szkło – 65 Mg,
- papier – 25 Mg,
- pozostałe (elektroodpady, odpady wielkogabarytowe, remontowo-budowlane, tekstylia, popiół, zużyte opony, chemikalia, przeterminowane leki, bateria i akumulatory, odpady niebezpieczne, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych w szczególności igły i strzykawki )- 80 Mg
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

434499,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

545886,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

434499,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Eko Pasym Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

74518447570

7.3.3)Ulica

Kościuszki

7.3.4)Miejscowość

Pasym

7.3.5)Kod pocztowy

12-130

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

434499,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pasym prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pasym.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 434 499 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Eko Pasym Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Pasym). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.