Utrzymanie i konserwacja zieleni urządzonej na terenie miasta Wieliczka - Teren zieleni nr 3 w 2025 r.
Zamawiający Gmina Wieliczka (Wieliczka, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Utrzymanie i konserwacja zieleni urządzonej na terenie miasta Wieliczka - Teren zieleni…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=209, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
30 grudnia 2024
Termin ofert: 9 stycznia 2025 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
04 lutego 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
07 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WIELICZKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 351555364 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Powstania Warszawskiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wieliczka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-020 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 12 263 41 00 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 12 278 68 60 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | magistrat@wieliczka.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.wieliczka.eu/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0563253c-ff09-40bf-925a-e268e136fc6b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00010087 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-07 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00678863 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Utrzymanie i konserwacja zieleni urządzonej na terenie miasta Wieliczka |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie i konserwacja zieleni urządzonej na terenie miasta Wieliczka - Teren nr 3, który obejmuje | 1.1. Teren zieleni wokół budynku ul. Chopina 2 dz. nr 1311/3, 1311/4, 1311/5 obr.1 Wieliczka; 1.2. Teren zieleni wokół budynku ul. Limanowskiego 15 część dz. nr 1246/17 obr.1 Wieliczka; 1.3. Teren zieleni wokół budynków ul. Limanowskiego 32, 34 oraz wokół parkingu przy ul. Limanowskiego dz. nr 1299/46, 1300, 1299/41, 1299/42 obr.1 Wieliczka; 1.4. Teren Osiedla Boża Wola wraz z placem zabaw dz. nr 1299/48 obr.1 Wieliczka; 1.5. Zieleniec przy ul. Limanowskiego dz. nr 1834/2 obr.1 Wieliczka; 1.6. Osiedle Adama Asnyka dz. nr 644/21 obr.1 Wieliczka; 1.7. Teren od ul. Mierżączka wzdłuż Szkoły Podstawowej Nr 3 i Przedszkola dz. nr 541/27 obr.1 Wieliczka; 1.8. Zieleniec przy ul. Janińskiej dz. nr 1775/4, 1775/5 obr.1 Wieliczka; 1.9. Zieleniec przy ul. Świętej Barbary dz. nr 389/284 obr.3 Wieliczka; 1.10. Teren wokół budynku ul. Krakowska 35 dz. nr 456/4 obr.2 Wieliczka; 1.11. Teren zieleni na ogródkach działkowych przy ul. Kościuszki w Wieliczce część dz. nr 422/2, 421/2 obr.3 Wieliczka; 2. Zakres prac obejmuje utrzymanie: - czystości wraz z usuwaniem ogłoszeń i napisów z miejsc do tego nie przeznaczonych 48 397 m2, - utrzymanie oczka wodnego 6 m2, - pielęgnacja trawników (koszenie, grabienie) 28 897 m2, - pielęgnacja nasadzeń (krzewy) 7 452 m2, - pielęgnacja żywopłotów 841 m2, - grabienie i wywóz liści 48 397 m2, - utrzymanie chodników, parkingów i dróg dojazdowych 10 871 m2, - odśnieżanie chodników, parkingów i dróg dojazdowych 11 671 m2, - odśnieżanie ławek 16 szt, - utrzymanie koryt i rowu odwadniającego 89 mb. 3. Wymogi dodatkowe: pilne prace interwencyjne winny być wykonywane niezwłocznie także w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od pracy, Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność za wypadki zaistniałe na terenie przez niego utrzymywanym a wynikające z niedopełnienia obowiązków, wykonawca zabezpiecza teren robót i zapewnia na własny koszt warunki bezpieczeństwa, Wykonawca w przypadku interwencji miejskich służb porządkowych (Policji, Straży Miejskiej) każdorazowo ponosi odpowiedzialność za nienależyte wykonanie zadania. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. 5. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia: 5.1. Wykonawca w trakcie wykonywania usług ponosi odpowiedzialność (z tytułu prowadzonych robót) za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie prowadzonych prac. 5.2. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu do posiadania opłaconego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji zamówienia w wysokości minimum 20 000,00 zł. 5.3. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, zgodnie z pkt 21 SWZ. 6. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061, 1237), ustawie z dnia 11 września 2019r. prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 77313000-7 - Usługi utrzymania parków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-01-27 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Produkcyjno – Handlowo Usługowa GAMA Jacek Gołda |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP : 6831230763 Regon: 351196238 |
| 4.3.3.) | Ulica | Grajów 168 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wieliczka |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 32-020 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 92502,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00087905/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 92502,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →