Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
194 144 zł
Umowa zawarta
17 grudnia 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Możliwość śledzenia rejestrowanych przesyłek pocztowych przez Internet40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług pocztowych na 2026r.

Zamawiający Gmina Rokiciny (Rokiciny, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług pocztowych na 2026r”, wybierając ofertę wykonawcy Poczta Polska Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 194 144 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RokicinyRokiciny, Łódzkie (powiat Tomaszowski →)opublikowano 2 stycznia 2026
Wartość umowy
194 144 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,2 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 194 143,50 zł (umowę zawarto 17 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rokiciny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648221

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tomaszowska 9

1.5.2.)Miejscowość

Rokiciny

1.5.3.)Kod pocztowy

97-221

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@rokiciny.net

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rokiciny.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-41eb2a75-2f7c-475e-8aea-d0a161e51a78

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pocztowych na 2026r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-41eb2a75-2f7c-475e-8aea-d0a161e51a78

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00000586

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039528/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Świadczenie usług pocztowych na 2026r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00554770

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZ.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

350000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych na potrzeby Gminy Rokiciny w ramach zadania pn. „Świadczenie usług pocztowych na 2026 r.”
4.2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą usługi pocztowe świadczone w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, sortowania, przemieszczania, doręczania przesyłek pocztowych miejscowych i zamiejscowych oraz ich ewentualnych zwrotów.
4.3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia (rodzaje oraz szacunkowe ilości) zawiera Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
4.4. Ilości podane w OPZ mają charakter szacunkowy, służy do skalkulowania ceny oferty i porównania ofert oraz wyboru najkorzystniejszej oferty i nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do nadania w podanych ilościach i rodzajach. Zamawiający zastrzega, że rzeczywiste ilości i rodzaje przesyłek pocztowych będą wynikać z aktualnych potrzeb Zamawiającego i mogą odbiegać od ilości podanych w zestawieniu.
4.6. W przypadku nadawania przez Zamawiającego przesyłek pocztowych nie ujętych w zestawieniu, podstawą rozliczeń z Zamawiającym będą ceny zawarte w obowiązującym w dacie przyjęcia przesyłek pocztowych cenniku usług pocztowych Wykonawcy.
4.7. Minimalna ilość zrealizowanego przez Wykonawcę zamówienia wyniesie 60 %.

4.5.3.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

194143,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

194143,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

194143,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poczta Polska Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525-000-73-13

7.3.3)Ulica

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

194143,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 900 zł
Próbka: 79 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 950 zł551 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
363 050 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 950 zł
Mediana
308 900 zł
Górny kwartyl
551 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rokiciny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rokiciny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 194 144 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.