Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
329 871 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2026
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 329 871 zł – 777 403 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Stryszawa w roku 2026

Zamawiający Gmina Stryszawa (Stryszawa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Stryszawa…”, wybierając ofertę wykonawcy Józef Wątroba Firma Handlowo Usługowa „Beskid Bus”. Wartość umowy: 329 871 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina StryszawaStryszawa, Małopolskie (powiat Suski →)opublikowano 2 stycznia 2026
Wartość umowy
329 871 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 grudnia 2025

    Termin ofert: 9 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 stycznia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Józef Wątroba Firma Handlowo Usługowa „Beskid Bus” (Krzeszów 109A), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 329 870,82 zł (umowę zawarto 2 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 329 870,82 zł do 777 402,56 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stryszawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181965

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stryszawa 17

1.5.2.)Miejscowość

Stryszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

34-205

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@stryszawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.stryszawa.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1226698

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie
Gminy Stryszawa w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-13948c10-7692-4dc7-9d29-79e84e3d7e4f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00000261

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025027/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Stryszawa w roku 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00566322

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPP.271.32.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Stryszawa obejmującego miejscowości: Stryszawa, Lachowice, Kurów, Pewelka, Kuków, Targoszów, Krzeszów, Hucisko. Linia komunikacyjna Nr 1 relacji: Stryszawa – Stryszawa Spyrki, Linia komunikacyjna Nr 2 relacji: Stryszawa – Lachowice Krale, Linia komunikacyjna Nr 3 relacji: Stryszawa – Krzeszów Linia komunikacyjna Nr 4 relacji: Stryszawa – Hucisko Szczegółowa szacunkowa praca eksploatacyjna na nowych liniach komunikacyjnych została określona w Rozdziale II pkt.2 SWZ 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość modyfikacji tras i rozkładów jazdy w trakcie trwania usługi w uzgodnieniu z Wykonawcą zadania. 4. Trasy gminnych linii komunikacyjnych zostały określona w Załączniku Nr 4 do SWZ. 5. Przewóz osób na gminnych liniach komunikacyjnych powinien odbywać się na podstawie wydanych biletów na dany przejazd. 6. Wykonawca składający ofertę na poszczególne linie komunikacyjne przyjmuje do wiadomości, że jeżeli wartość złożonej przez niego najkorzystniejszej oferty, spośród złożonych innych ofert, niepodlegających odrzuceniu przekroczy kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację poszczególnych części nowych linii komunikacyjnych, możliwe będzie podpisanie z nim umowy pod warunkiem, pokrycia przez niego różnicy między wartością złożonej przez niego oferty na wozokilometr a maksymalną kwotą 1 wozokilometru, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zadania zgodnie zapisami wzoru umowy. 7. Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 8. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 Pzp, oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 9. Dostępność dla osób niepełnosprawnych: W miarę posiadanych możliwości Wykonawca zapewni pojazdy ułatwiające korzystanie z usług przewozowych osobom niepełnosprawnym oraz osobom o ograniczonej zdolności ruchowej. Ponadto wykonawca jest zobowiązany do udzielanie przez kierowcę pomocy osobom niepełnosprawnym oraz osobom o ograniczonej zdolności ruchowej przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329870,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

777402,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329870,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Józef Wątroba Firma Handlowo Usługowa „Beskid Bus”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

357947020

7.3.4)Miejscowość

Krzeszów 109A

7.3.5)Kod pocztowy

34-206

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329870,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stryszawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stryszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 329 871 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Józef Wątroba Firma Handlowo Usługowa „Beskid Bus” (Krzeszów 109A). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.