Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Zamawiający Sąd Apelacyjny w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Apelacyjny w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 31 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Sąd Apelacyjny w Krakowie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003894660

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Przy Rondzie 3

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-547

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@krakow.sa.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krakow.sa.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ac71cd9d-84c8-4949-801d-f53ed01df214

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00632291

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00440059

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu Apelacyjnego w Krakowie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. wykonananie w 110 pomieszczeniach następującego zakresu prac:
a) dostawy fabrycznie nowych 246 sztuk opraw oświetleniowych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw oświetleniowych
i podzespołów, w ilości 187 sztuk,
c) usługi utylizacji zdemontowanych elementów,
d) usługi montażu dostarczonych opraw oświetleniowych LED,
e) wykonaniu pomiaru natężenia zamontowanego oświetlenia oraz przedstawieniu protokołu badania kontrolnego po wymianie opraw dla każdego z pomieszczeń biurowych.
2. wykonanie w 21 toaletach następującego zakresu prac:
a) dostawy fabrycznie nowych 34 sztuk opraw oświetleniowych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw oświetleniowych
i podzespołów, w ilości 34 sztuk,
c) usługi utylizacji zdemontowanych elementów,
d) usługi montażu dostarczonych opraw oświetleniowych LED.

3.9.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. wykonanie w budynku Sądu Apelacyjnego w Krakowie znajdującym się przy ul. Przy Rondzie 3, 31-547 Kraków:
a) dostawy fabrycznie nowych 257 sztuk opraw awaryjnych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw awaryjnych, w ilości 243 sztuk,
c) usługi demontażu poprzez umartwienie modułów oraz demontażu akumulatorów dla opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym w ilości 14 sztuk,
d) usługi utylizacji zdemontowanych elementów w ilości 239 sztuk,
e) usługi montażu dostarczonych opraw awaryjnych LED,
f) sprawdzeniu czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.) zamontowanych opraw awaryjnych,
g) wykonaniu rocznych przeglądów okresowych zamontowanych opraw awaryjnych, w tym czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.), w czasie obowiązywania gwarancji.
2. wykonanie w budynku Sądu Apelacyjnego w Krakowie znajdującym się przy ul. Mickiewicza 21, 32-050 Skawina:
a) dostawy fabrycznie nowych 27 sztuk opraw awaryjnych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw awaryjnych, w ilości 8 sztuk,
c) usługi demontażu poprzez umartwienie modułów oraz demontaż akumulatorów dla opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym w ilości 19 sztuk,
d) usługi utylizacji zdemontowanych elementów,
e) usługi montażu dostarczonych opraw awaryjnych LED,
f) sprawdzeniu czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.) zamontowanych opraw awaryjnych,
g) wykonaniu rocznych przeglądów okresowych zamontowanych opraw awaryjnych, w tym czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.), w czasie obowiązywania gwarancji.

3.9.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DSM Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 524008645

4.3.3.)Ulica

Ul. Stanisława Działowskiego 14

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.5.)Kod pocztowy

30-399

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

529368,63 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00522096/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Z uwagi na okoliczności, których Zamawiający pomimo zachowania należytej staranności nie mógł przewidzieć, opóźnienie dostawy podzespołów przez producenta.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedłużenie terminu realizacji przedmiotu Umowy do dnia 31.12.2025 r. na wniosek wykonawcy z powodu opóźnienia ze strony producenta zamawianych urządzeń na etapie dostawy podzespołów do produkcji opraw oświetleniowych, niezależne od wykonawcy.
Zmiana terminu realizacji umowy nie powoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy ani pozostałych warunków umowy.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

529368,63 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy wynosi 529 368,63 zł, na którą składają się dwie części zamówienia. Wartość części nr 1 to 319 252,65 zł, wartość części nr 2 to 210 115,98 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31520000-7Lampy i oprawy oświetleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Apelacyjny w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31520000-7 (Lampy i oprawy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.