Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
529 369 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    319 253 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    210 116 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
11 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena70%Okres gwarancji30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Zamawiający Sąd Apelacyjny w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu…”, wybierając ofertę wykonawcy DSM Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 529 369 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Sąd Apelacyjny w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 7 listopada 2025
Łączna wartość umów
529 369 zł
Liczba ofert
11 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma DSM Sp. z o.o. za łącznie 529 368,63 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 11 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Apelacyjny w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003894660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Przy Rondzie 3

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-547

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@krakow.sa.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krakow.sa.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ac71cd9d-84c8-4949-801d-f53ed01df214

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu Apelacyjnego w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ac71cd9d-84c8-4949-801d-f53ed01df214

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00522096

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00105487/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Wymiana systemu oświetlenia poprzez dostawę opraw oświetleniowych LED w budynkach Sądu Apelacyjnego w Krakowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00440059

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. wykonananie w 110 pomieszczeniach następującego zakresu prac:
a) dostawy fabrycznie nowych 246 sztuk opraw oświetleniowych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw oświetleniowych
i podzespołów, w ilości 187 sztuk,
c) usługi utylizacji zdemontowanych elementów,
d) usługi montażu dostarczonych opraw oświetleniowych LED,
e) wykonaniu pomiaru natężenia zamontowanego oświetlenia oraz przedstawieniu protokołu badania kontrolnego po wymianie opraw dla każdego z pomieszczeń biurowych.
2. wykonanie w 21 toaletach następującego zakresu prac:
a) dostawy fabrycznie nowych 34 sztuk opraw oświetleniowych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw oświetleniowych
i podzespołów, w ilości 34 sztuk,
c) usługi utylizacji zdemontowanych elementów,
d) usługi montażu dostarczonych opraw oświetleniowych LED.

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

4.5.5.)Wartość części

263019,10 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. wykonanie w budynku Sądu Apelacyjnego w Krakowie znajdującym się przy ul. Przy Rondzie 3, 31-547 Kraków:
a) dostawy fabrycznie nowych 257 sztuk opraw awaryjnych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw awaryjnych, w ilości 243 sztuk,
c) usługi demontażu poprzez umartwienie modułów oraz demontażu akumulatorów dla opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym w ilości 14 sztuk,
d) usługi utylizacji zdemontowanych elementów w ilości 239 sztuk,
e) usługi montażu dostarczonych opraw awaryjnych LED,
f) sprawdzeniu czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.) zamontowanych opraw awaryjnych,
g) wykonaniu rocznych przeglądów okresowych zamontowanych opraw awaryjnych, w tym czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.), w czasie obowiązywania gwarancji.
2. wykonanie w budynku Sądu Apelacyjnego w Krakowie znajdującym się przy ul. Mickiewicza 21, 32-050 Skawina:
a) dostawy fabrycznie nowych 27 sztuk opraw awaryjnych LED i podzespołów niezbędnych do wykonania montażu,
b) usługi demontażu obecnie wykorzystywanych opraw awaryjnych, w ilości 8 sztuk,
c) usługi demontażu poprzez umartwienie modułów oraz demontaż akumulatorów dla opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym w ilości 19 sztuk,
d) usługi utylizacji zdemontowanych elementów,
e) usługi montażu dostarczonych opraw awaryjnych LED,
f) sprawdzeniu czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.) zamontowanych opraw awaryjnych,
g) wykonaniu rocznych przeglądów okresowych zamontowanych opraw awaryjnych, w tym czasu podtrzymania pracy awaryjnej (min. 3h.), w czasie obowiązywania gwarancji.

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

4.5.5.)Wartość części

180032 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

319252,65 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

319252,65 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

319252,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DSM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 524008645

7.3.3)Ulica

Ul. Stanisława Działowskiego 14

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-399

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

319252,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-22

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

210115,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

294490,29 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

210115,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DSM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 524008645

7.3.3)Ulica

Ul. Stanisława Działowskiego 14

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-399

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

210115,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31520000-7Lampy i oprawy oświetleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Apelacyjny w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 529 369 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31520000-7 (Lampy i oprawy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DSM Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.