Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
234 062 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 234 062 zł – 327 687 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego w minutach40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu drogowego na linii komunikacyjnej na terenie Gminy Sicienko w ilości 61 049 wozokilometrów w 2026 roku

Zamawiający Gmina Sicienko (Sicienko, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu drogowego na linii komunikacyjnej na…”, wybierając ofertę wykonawcy TOMASZ SOBIESZCZAŃSKI. Wartość umowy: 234 062 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina SicienkoSicienko, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 31 grudnia 2025
Wartość umowy
234 062 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 grudnia 2025

    Termin ofert: 19 grudnia 2025 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 grudnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TOMASZ SOBIESZCZAŃSKI (Bydgoszcz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 234 061,87 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 234 061,87 zł do 327 686,61 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SICIENKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350694

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mrotecka

1.5.2.)Miejscowość

Sicienko

1.5.3.)Kod pocztowy

86-014

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@sicienko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.sicienko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1234705

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu drogowego na linii komunikacyjnej na terenie Gminy Sicienko w ilości 61 049 wozokilometrów w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6d40e61-bf58-4ff9-9a06-a34707c6fbd7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00631804

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00072606/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej na terenie Gminy Sicienko w ilości 40303 wozokilometrów w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00593891

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.68.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu drogowego na linii komunikacyjnej na terenie Gminy Sicienko w ilości 61 049 wozokilometrów w 2026 roku.
2. Przedmiotowa usługa będzie świadczona w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., we wszystkie dni, w tym w soboty, niedziele i święta. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6 do SWZ.
3. Przewozy będą się odbywać na trasie: Dąbrówka Nowa I – Dąbrówka Nowa II – Dąbrówczyn – Sicienko – Wojnowo – Mochle – Mochle Las – Szczutki – Osówiec ul. Panorama Wsi – Osówiec
ul. Makowa – Osówiec – Osówiec I – Osówiec Leśniczówka – Osówiec 72 NETTO – Osówiec Leśniczówka – Osówiec I – Osówiec sklep – Osówiec ul. Makowa – Osówiec ul. Panorama Wsi – Szczutki – Mochle Las – Mochle – Wojnowo – Sicienko – Dąbrówczyn – Dąbrówka Nowa II – Dąbrówka Nowa I. Długość jednej trasy wynosi 41000m. Przewiduje się 5 kursów dziennie
od poniedziałku do piątku w dni robocze oraz 2 kursy dziennie w soboty, niedziele i święta.
4. Wymagana ilość taboru do realizacji zamówienia – 1 autobus z minimum 20 miejscami siedzącymi dla pasażerów z drzwiami automatycznymi, otwieranymi ze stanowiska prowadzącego pojazd, wyposażony w klimatyzację w części pasażerskiej oraz 1 autobus z minimum 20 miejscami siedzącymi dla pasażerów jako rezerwa taborowa.
5. Autobusy przeznaczone do realizacji zamówienia muszą spełniać wymogi polskich przepisów w sprawie dopuszczenia autobusu do ruchu, określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury
z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502) oraz ustawy Prawo Przewozowe z dnia 15 listopada 1984 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1262). W przypadku zmiany przepisów określających wymagania dotyczące autobusów używanych w publicznym transporcie zbiorowym autobusy te dostosowane zostaną niezwłocznie do zmienionych wymogów.
6. W przepadku ujawnienia przez Zamawiającego, że przy wykonywaniu usług stanowiących przedmiot Umowy Wykonawca używa autobusów nie spełniających wymogów określonych w przepisach obowiązującego prawa lub w Umowie, Wykonawca jest zobowiązany w ciągu maksymalnie 60 minut do zamiany takich autobusów na inne, zgodne z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa i Umowie.
7. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w tym ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

234061,87 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

327686,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

234061,87 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TOMASZ SOBIESZCZAŃSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9532325693

7.3.3)Ulica

Adama Grzymały-Siedleckiego

7.3.4)Miejscowość

Bydgoszcz

7.3.5)Kod pocztowy

85-868

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

234061,87 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sicienko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sicienko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 234 062 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TOMASZ SOBIESZCZAŃSKI (Bydgoszcz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.