Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
687 257 zł
Umowa zawarta
9 grudnia 2025
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na zaoferowany Serwer do Centralnego Systemu Bezpieczeństwa20%Okres gwarancji na zaoferowany Serwer dla jednostki podległej20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Grębów”

Zamawiający Gmina Grębów (Grębów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy PROMAR IT SYSTEMS SP. Z O.O. Wartość umowy: 687 257 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GrębówGrębów, Podkarpackie (powiat Tarnobrzeski →)opublikowano 31 grudnia 2025
Wartość umowy
687 257 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROMAR IT SYSTEMS SP. Z O.O. (Gliwice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 687 257,00 zł (umowę zawarto 9 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

  • 5

    Wybrano tryb podstawowy udzielenia zamówienia zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRĘBÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409175

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek1

1.5.2.)Miejscowość

Grębów

1.5.3.)Kod pocztowy

39-410

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@grebow.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.grebow.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-404ea70f-8101-47c3-bb8b-40b33aa2cf98

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających
odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Grębów”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-404ea70f-8101-47c3-bb8b-40b33aa2cf98

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00631527

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00067063/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Cyberbezpieczna Gmina Grębów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt „Cyberbezpieczna Gmina Grębów” dofinansowany w ramach programu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00496852

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania:
1) Centralny System Bezpieczeństwa - Oprogramowanie klasy SIEM z ele-mentami XDR Extended Detection and Response, EDR Endpoint Detection and Response, oraz monitoringiem infrastruktury IT – 1 szt.;
2) Dostosowanie usług katalogowych dla użytkowników, wraz z wdrożeniem Centralnego Systemu Bezpieczeństwa – 1 usługa.
3) Specjalistyczne wsparcie IT w zakresie cyberbezpieczeństwa w wymiarze 8h stacjonarnie, 30h online miesięcznie – łącznie usługa wsparcia trwać będzie nie dłużej jak do 30.06.2026
4) Oprogramowanie antywirusowe - 5 szt.;
5) Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych – 1 szt.;
6) Serwer do Centralnego Systemu Bezpieczeństwa – 1 szt.;
7) Serwer dla jednostki podległej – 1 szt.
8) System operacyjny do serwera – 2 szt.
9) Licencje dostępowe do serwera – 60 szt.;
10) Urządzenia Access Point – 15 szt.;
11) UPS – 7 szt.
12) NAS - Network Attached Storage – 1 szt.
13) UPS dla jednostki podległej – 1 szt
14) Switch – Zarządzalny – 9 szt.
15) Symulator zagrożeń internetowych- platforma do przeprowadzania cy-klicznych praktycznych szkoleń z zakresu Cyberbezpieczeństwa – 1 szt.;

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ.
Zakres zadania obejmuje dostawę sprzętu do Urzędu Gminy Grębów oraz jednostki podległej, tj. Zespół Szkół Ogólnokształcących im prof. Stanisława Bąka w Grębowie.

4.5.3.)Główny kod CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31682520-1 - Awaryjne urządzenia wyłączeniowe

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

48821000-9 - Serwery sieciowe

48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji

48620000-0 - Systemy operacyjne

31214100-0 - Przełączniki

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

687257,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

687257,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

687257,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROMAR IT SYSTEMS SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

952221026

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

-Centralny System Bezpieczeństwa - Oprogramowanie klasy SIEM z elementami XDR Extended Detection and Response, EDR Endpoint Detection and Response, oraz monitoringiem infrastruktury IT - Integriz Sp. z o.o. ul. Hefajstosa 10, 01-934 Warszawa
- Dostosowanie usług katalogowych dla użytkowników, wraz z wdrożeniem Centralnego Systemu Bezpieczeństwa – 1 usługa- Integriz Sp. z o.o. ul. Hefajstosa 10, 01-934 Warszawa
- Specjalistyczne wsparcie IT w zakresie cyberbezpieczeństwa w wymiarze 8h stacjonarnie, 30h online miesięcznie – łącznie usługa wsparcia trwać będzie nie dłużej jak do 30.06.2026- ITD24 Sp. z o.o. ul. Zabrska 49, 44-177 Paniówki

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

687257,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania umowy:
a) dostawa sprzętu i oprogramowania wyspecyfikowanego w OPZ nastąpi do 90 dni od dnia udzielenia zamówienia.
b) usługi wsparcia IT od dnia udzielenia zamówienia do 30.06.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48822000-6Serwery komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
625 201 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
219 203 zł1 458 126 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 238 923 zł
Źródło próbki
CPV 48822000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
219 203 zł
Mediana
625 201 zł
Górny kwartyl
1 458 126 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grębów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grębów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 687 257 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48822000-6 (Serwery komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROMAR IT SYSTEMS SP. Z O.O. (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.