Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
647 040 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    303 840 zł
    12 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    F.U.H A.P Fortis Agata Bauerek· Skoczów
    Wartość umowy
    178 200 zł
    10 ofert
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    165 000 zł
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
29 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji w sytuacjach awaryjnych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa w zakresie utrzymania czystości w obiektach Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie i podległych Placówkach Terenowych KRUS

Zamawiający Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa w zakresie utrzymania czystości w obiektach Oddziału Regionalnego KRUS w…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 647 040 zł. Złożono 29 ofert.

Łączna wartość umów
647 040 zł
Liczba ofert
29 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: F.U.H A.P Fortis Agata Bauerek (części 1, 2); PHU Promyczek Ewa Grzybek (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 647 040,12 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 29 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012513262

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Janusza Korczaka 5

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48343788510

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

czestochowa@krus.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gov.pl/krus

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zamowienia.krus.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


ubezpieczenia rolnicze

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa w zakresie utrzymania czystości w obiektach Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie i podległych Placówkach Terenowych KRUS

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2b99187-7a73-4f3e-a28c-03b2a779d516

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00631473

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00093601/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa utrzymania czystość w OR KRUS Częstochowa i podległych Placówkach Terenowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00445319

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

0300-OP.261.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

569478,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zamawiający podzielił zamówienie na 3 części. Część I zamówienia obejmuje

Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie i podległe Placówki Terenowe KRUS w Kłobucku, Koniecpolu, Lublińcu i Myszkowie. 2.Temu samemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie we wszystkich częściach zamówienia. 3.Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Rozdział II SWZ. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 5.Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną obiektów wraz z przyległymi terenami. Koszty związane z wizją lokalną ponosi wyłącznie Wykonawca. Termin przeprowadzenia wizji lokalnej, dogodny dla przedstawiciela Zamawiającego i przedstawiciela Wykonawcy należy ustalić z Panem Ryszardem Zaleskim Kierownikiem Wydziału Administracyjno-Gospodarczego tel. 34 378 85 48, w uzgodnieniu z kierownikiem PT KRUS, której wizja lokalna dotyczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90620000-9 - Usługi odśnieżania

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

316905,12 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zamawiający podzielił zamówienie na 3 części. Część II zamówienia obejmuje

Placówki Terenowe KRUS w Gliwicach, Katowicach, Raciborzu, Rybniku. 2.Temu samemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie we wszystkich częściach zamówienia. 3.Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Rozdział II SWZ. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 5.Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną obiektów wraz z przyległymi terenami. Koszty związane z wizją lokalną ponosi wyłącznie Wykonawca. Termin przeprowadzenia wizji lokalnej, dogodny dla przedstawiciela Zamawiającego i przedstawiciela Wykonawcy należy ustalić z Panem Ryszardem Zaleskim Kierownikiem Wydziału Administracyjno-Gospodarczego tel. 34 378 85 48, w uzgodnieniu z kierownikiem PT KRUS, której wizja lokalna dotyczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90620000-9 - Usługi odśnieżania

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

185862,60 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zamawiający podzielił zamówienie na 3 części. Część III zamówienia obejmuje

Placówki Terenowe KRUS w Bielsku-Białej, Cieszynie, Pszczynie, Żywcu. 2.Temu samemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie we wszystkich częściach zamówienia. 3.Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Rozdział II SWZ. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 6) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną obiektów wraz z przyległymi terenami. Koszty związane z wizją lokalną ponosi wyłącznie Wykonawca. Termin przeprowadzenia wizji lokalnej, dogodny dla przedstawiciela Zamawiającego i przedstawiciela Wykonawcy należy ustalić z Panem Ryszardem Zaleskim Kierownikiem Wydziału Administracyjno-Gospodarczego tel. 34 378 85 48, w uzgodnieniu z kierownikiem PT KRUS, której wizja lokalna dotyczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90620000-9 - Usługi odśnieżania

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

172345,32 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

303840 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

539834,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

303840 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U.H A.P Fortis Agata Bauerek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6292290136

7.3.3)Ulica

Objazdowa 14 lok. 4A

7.3.4)Miejscowość

Skoczów

7.3.5)Kod pocztowy

43-430

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

303840,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

178200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

335592,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

178200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U.H A.P Fortis Agata Bauerek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6262290136

7.3.3)Ulica

Objazdowa 14 lok. 4a

7.3.4)Miejscowość

Skoczów

7.3.5)Kod pocztowy

43-430

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

178200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

165000,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

169642,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

165000,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU Promyczek Ewa Grzybek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5471799117

7.3.3)Ulica

Ochabska 90

7.3.4)Miejscowość

Skoczów

7.3.5)Kod pocztowy

43-430

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

165000,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 647 040 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.U.H A.P Fortis Agata Bauerek (Skoczów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.