Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy 93-005 Łódź· Łódź
Cena wybranej oferty
42 zł
Umowa zawarta
22 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena40%Doświadczenie zawodowe kadry wskazanej do realizacji zamówienia40%Kwalifikacje zawodowe kadry20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie Gminy Konstantynów Łódzki w okresie od 01 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Konstantynów Łódzki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy…”, wybierając ofertę wykonawcy Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy 93-005 Łódź. Cena wybranej oferty: 42 zł. Złożono 2 oferty.

Cena wybranej oferty
42 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,4 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 listopada 2025

    Termin ofert: 20 listopada 2025 07:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 grudnia 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy 93-005 Łódź (Łódź).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 41,80 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.3.)Oddział zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057690

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Juliusza Słowackiego 11

1.5.2.)Miejscowość

Konstantynów Łódzki

1.5.3.)Kod pocztowy

95-050

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

(42) 211-19-67

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mopskonstantynow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/mops-konstantynow-lodzki

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-858867ce-29e1-45db-b644-d319a90bcbec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie Gminy Konstantynów Łódzki w okresie od 01 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-858867ce-29e1-45db-b644-d319a90bcbec

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00631409

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046996/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie Gminy Konstantynów Łódzki w okresie od 01 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00525763

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPŚ.261.1.2025.BU

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

- świadczenie usług opiekuńczych,
zgodnie z art. 50 Ustawy z dnia 12 marca 2004r. o Pomocy Społecznej (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1214)

1. Świadczenie usług opiekuńczych zwanych dalej usługami obejmuje:

1.1. Pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, w szczególności pomoc w samoobsłudze, pomoc w ubieraniu się, dokonywanie zakupów w sklepach w najbliższej okolicy zamieszkania Klienta, przygotowywanie posiłków (w tym dietetycznych), przynoszenie gotowych posiłków z baru lub stołówki, karmienie, przynoszenie węgla i palenie w piecu, wynoszenie popiołu, pranie bielizny osobistej, odzieży i bielizny pościelowej, odnoszenie rzeczy do prania do punktów pralniczych i ich odbiór, utrzymywanie w czystości pomieszczeń niezbędnych do podstawowego funkcjonowania osoby objętej pomocą (w tym sprzątanie po wykonywanych pracach domowych), mycie okien u osób samotnych (2 razy w roku), wzywanie lekarza w sytuacjach wymagających jego interwencji, zamawianie wizyt lekarskich, realizację recept, podawanie leków, załatwianie niezbędnych spraw urzędowych, organizowanie napraw urządzeń i sprzętu domowego u osób samotnych, wykonywanie wszelkich innych czynności niezbędnych do zaspakajania codziennych potrzeb życiowych.
1.2. Opiekę higieniczną, obejmującą zapewnienie higieny osobistej i higieny pomieszczeń w szczególności pomoc w wykonywaniu czynności higieny osobistej (w tym w toalecie porannej i wieczornej oraz myciu głowy), pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych (zmiana pieluch, podanie basenu, kaczki), dbanie o higienę paznokci, zmiana bielizny pościelowej, wykonywanie wszelkich innych czynności niezbędnych do zapewnienia higieny osobistej i higieny pomieszczeń.
1.3. Zaleconą przez lekarza pielęgnację, w szczególności dbanie o toaletę przeciwodleżynową, zmianę pozycji ciała osoby mającej trudności z poruszaniem się bądź nie poruszającej się, podawanie leków, iniekcję insuliny, mierzenie temperatury, tętna, ciśnienia, zakładanie kompresów i okładów, zmianę opatrunków, wykonywanie wszelkich innych czynności niezbędnych do prowadzenia prawidłowej pielęgnacji, w razie potrzeby wykonywanie wszelkich czynności mających na celu ochronę zdrowia bądź ratowanie życia.
1.4. Zapewnienie kontaktów z otoczeniem, obejmujące pomoc w komunikowaniu się z innymi osobami oraz pomoc w poruszaniu się, w szczególności pomoc w dojściu do lekarzy, na zabiegi itp. oraz w powrocie do domu. Towarzyszenie na spacerach, pomoc w utrzymaniu kontaktu z rodziną i otoczeniem, czytanie prasy i książek, pisanie listów, wykonywanie wszelkich innych czynności niezbędnych do zapewnienia kontaktów z otoczeniem, okazywanie wsparcia emocjonalnego.
1.5. Zamawiający przyznając usługi danemu Klientowi, każdorazowo ustala ich zakres, okres i miejsce świadczenia.
1.6. Usługi świadczone będą na rzecz osób zamieszkałych na terenie miasta Konstantynowa Łódzkiego w miejscu zamieszkania Klienta, we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 6:00 do 21:00. Zamawiający zaznacza, że pod pojęciem ilości godzin świadczonych usług należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług bez czynności przygotowawczych tzn. bez czasu potrzebnego na dojście lub dojazd do podopiecznego. Przez jedną godzinę usług należy rozumieć „ godzinę zegarową″ tj. 60 minut.

4.5.3.)Główny kod CPV

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85312120-6 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

41,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

41,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

41,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy 93-005 Łódź

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

0000041349

7.3.3)Ulica

Wólczańska 217/219

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

93-005

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

418000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85311100-3Usługi opieki społecznej dla osób s…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
267 895 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
177 095 zł569 559 zł
Rozstęp międzykwartylowy
392 464 zł
Źródło próbki
CPV 85311· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
177 095 zł
Mediana
267 895 zł
Górny kwartyl
569 559 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Konstantynów Łódzki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 42 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85311100-3 (Usługi opieki społecznej dla osób starszych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy 93-005 Łódź (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.