Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
482 418 zł
Umowa zawarta
10 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii cieplnej w okresie od 01.01.2026 r. do 30.06.2026 r. do obiektów administrowanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu: - etap 1.

Zamawiający Zarząd Mienia Komunalnego (Libiąż, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii cieplnej w okresie od 01.01.2026 r. do 30.06.2026 r. do obiektów…”, wybierając ofertę wykonawcy Veolia południe sp. z o.o. Wartość umowy: 482 418 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zarząd Mienia KomunalnegoLibiąż, Małopolskie (powiat Chrzanowski →)opublikowano 31 grudnia 2025
Wartość umowy
482 418 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Veolia południe sp. z o.o. (Tarnowskie Góry).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 482 418,23 zł (umowę zawarto 10 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD MIENIA KOMUNALNEGO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 357010677

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ignacego Paderewskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Libiąż

1.5.3.)Kod pocztowy

32-590

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

326277338

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@zmk.libiaz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zmk.libiaz.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie mieniem komunalnym

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii cieplnej w okresie od 01.01.2026 r. do 30.06.2026 r. do obiektów administrowanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu: - etap 1.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da8b8498-cfa1-44ce-950e-7d61dc82e3f9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00630935

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00563749

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego będzie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podst. art. 305 pkt 1. ustawy Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a.
Zgodnie z art. 214 ust 1 pkt 1 ustawy PZP zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności tj. dostawy, usługi i roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych Veolia Południe sp. z o.o. jest jedynym na terenie gminy Libiąż dostawcą ciepła.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZMK.2610.WR.4.2025.AMK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

392210,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa energii cieplnej w okresie od 01.01.2026 r. do 30.06.2026 r. do obiektów administrowanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu: - etap 1.
Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 09300000-2- energia elektryczna, cieplna, 65400000-7 – przesył i stacje innych źródeł energii
Dostawa energii cieplnej: centralnego ogrzewania, ciepłej wody, mocy cieplnej na wentylację i podgrzew wody basenowej do obiektów wskazanych poniżej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10.04.1997 r. Prawo Energetyczne, Kodeksu cywilnego oraz przepisami wydanymi na ich podstawie.
Poniżej wykaz obiektów komunalnych administrowanych przez ZMK z terenu Gminy Libiąż wraz ze wskazaniem ich: lokalizacji oraz zamawianej mocy i zużycia c.o. i c.w.u, zamówionej mocy cieplnej na wentylację i podgrzew wody basenowej:
1. Budynek komunalny – (c.o. i c.w.u.) Libiąż, ul. 9 Maja 2, 150,00 kW – c.o. , 70,00 kW – c.w.u. , 410 GJ – c.o. 80 GJ – c.w.u.
2. Targowisko Miejskie (c.o.) Libiąż, ul. Rouvroy 10 200,00 kW , 620,00 GJ
3 Budynek komunalny ( c.o., c.w.u) Oświęcimska 52 w Libiążu 18,00 kW – c.o. 5,00 kW- c.w.u. 27 GJ- c.o., c.w.u.
4 Park Wodny Libiąż,( c.o, c.w.u., wentylacja Aleja Jana Pawła II 8 c.o. 50kW, c.w.u. 120kW, wentylacja 295kW, podgrzew wody basenowej 155 kW. 825 GJ – c.o., c.w.u., went., 540 GJ – c.w.u.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

482418,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

482418,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

482418,23 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Veolia południe sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6282074566

7.3.3)Ulica

Zagórska 173

7.3.4)Miejscowość

Tarnowskie Góry

7.3.5)Kod pocztowy

42-600

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

482418,23 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
533 488 zł17 612 531 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 079 043 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
533 488 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
17 612 531 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Mienia Komunalnego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Libiąż.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 482 418 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Veolia południe sp. z o.o. (Tarnowskie Góry). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.