Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
424 950 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    375 150 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    KRACIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA· Spytkowice
    Wartość umowy
    49 800 zł
    3 oferty
  3. Unieważniona
    Część 3
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa ciągnika rolniczego z wyposażeniem, beczkowozu asenizacyjnego oraz przyczepy do transportu wody pitnej

Zamawiający Gmina Iwkowa (Iwkowa, Małopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup i dostawa ciągnika rolniczego z wyposażeniem, beczkowozu asenizacyjnego oraz…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 424 950 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina IwkowaIwkowa, Małopolskie (powiat Brzeski →)opublikowano 30 grudnia 2025
Łączna wartość umów
424 950 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: STEKRO SP. Z O.O. SP.K. (część 1); KRACIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA (część 2).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 424 949,99 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IWKOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660720

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

468

1.5.2.)Miejscowość

Iwkowa

1.5.3.)Kod pocztowy

32-861

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@iwkowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.iwkowa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0fe56f63-1e53-43f6-9eb5-5efb75cbe0ae

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa ciągnika rolniczego z wyposażeniem, beczkowozu asenizacyjnego oraz przyczepy do transportu wody pitnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0fe56f63-1e53-43f6-9eb5-5efb75cbe0ae

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00629239

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00068258/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup i dostawa ciągnika rolniczego z wyposażeniem, beczkowozu asenizacyjnego oraz przyczepy do transportu wody pitnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00543100

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKZP.271.19.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

387103,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 – zakup i dostawa ciągnika rolniczego z wyposażeniem
Przedmiot zamówienia i zakres rzeczowy dla części nr 1 zamówienia:
Ciągnik rolniczy z wyposażeniem w ilości 1 szt. - wymagania Zamawiającego:
a)Dostarczony pojazd nie może posiadać śladów użytkowania, musi być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, niemający defektów, wad konstrukcyjnych, wykonawczych ani wynikających z innych zaniedbań Wykonawcy lub producenta, które mogłyby się ujawnić podczas ich użytkowania, a także spełniać parametry techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego.
b)Wykonawca gwarantuje, ze dostarczony pojazd spełnia wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, a w szczególności w zakresie dopuszczenia do ruchu drogowego, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U.2024, poz.1251 ze zm.) oraz w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy, w zakresie jakim ww. przepisy mają zastosowanie do przedmiotu zamówienia.
c)Wszelkie koszty związane z przeglądami koniecznymi do zachowania ciągłości gwarancji ponosi Wykonawca.
d)Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego.
e)Wykonawca przeprowadzi szkolenie w siedzibie Zamawiającego z zakresu podstawowej obsługi dostarczonego pojazdu i jego wyposażenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego.
h) Wymagane parametry i wyposażenie ciągnika zostały określone w SWZ w punkcie 4.4.1.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34223000-6 - Przyczepy i naczepy

44611000-6 - Zbiorniki

4.5.5.)Wartość części

305203,25 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – zakup i dostawa beczkowozu asenizacyjnego
Przedmiot zamówienia i zakres rzeczowy dla części nr 2 zamówienia:
a)Beczkowóz asenizacyjny w ilości 1 szt. –wymagania Zmawiającego:
- fabrycznie nowy,
- charakterystyka techniczna i wyposażenie: pojemność 5000 l, oś pojedyncza sztywna, konstrukcja samonośna, dyszel ocynkowany, zbiornik ocynkowany, ogumienie min. 400 min. R17; wąż ssący 4 FI 110 mm, właz górny, właz tylny FI min. 600 mm, hydrauliczno-pneumatyczny układ hamulcowy, odolejacz, wałek WOM, króciec boczny i tylny przygotowany pod montaż zaworu, wskaźnik poziomu cieczy, odpowietrznik metalowy, świadectwo homologacji.
b)Dostarczony beczkowóz asenizacyjny nie może posiadać śladów użytkowania, musi być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, niemający defektów, wad konstrukcyjnych, wykonawczych ani wynikających z innych zaniedbań Wykonawcy lub producenta, które mogłyby się ujawnić podczas ich użytkowania, a także spełniać parametry techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego.
c)Wykonawca gwarantuje, ze dostarczony przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, a w szczególności w zakresie dopuszczenia do ruchu drogowego, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U.2024, poz.1251 ze zm.) oraz w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy, w zakresie jakim ww. przepisy mają zastosowanie do przedmiotu zamówienia.
d)Wszelkie koszty związane z przeglądami koniecznymi do zachowania ciągłości gwarancji ponosi Wykonawca.
e)Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego.
f)Wykonawca przeprowadzi szkolenie w siedzibie Zamawiającego z zakresu podstawowej obsługi dostarczonego pojazdu i jego wyposażenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

34223000-6 - Przyczepy i naczepy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44611000-6 - Zbiorniki

16700000-2 - Ciągniki

4.5.5.)Wartość części

39900,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 – zakup i dostawa przyczepy do transportu wody pitnej.
Przedmiot zamówienia i zakres rzeczowy dla części nr 3 zamówienia:
a)Przyczepa do transportu wody pitnej w ilości 1 szt. – wymagania Zamawiającego:
- fabrycznie nowa,
- charakterystyka techniczna i wyposażenie: pojemność 5000 l, zbiornik ocynkowany z atestem do przewozu wody pitnej o grubości min. 3mm, dyszel ocynkowany, ręczny hamulec awaryjny, pneumatyczny układ hamulcowy, wziernikowe wskaźniki napełnienia, górny właz zalewowy FI min. 400 mm, dolny kran z zaworem kulowym min. 2” (cale), instalacja elektryczna, ogumienie min. 400 min. R17, piktogram „woda pitna”, piktogram PZH, świadectwo homologacji.
b)Dostarczona przyczepa do transportu wody pitnej nie może posiadać śladów użytkowania, musi być fabrycznie nowa, nieuszkodzona, niemająca defektów, wad konstrukcyjnych, wykonawczych ani wynikających z innych zaniedbań Wykonawcy lub producenta, które mogłyby się ujawnić podczas ich użytkowania, a także spełniać parametry techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego.
c)Wykonawca gwarantuje, że dostarczony przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, a w szczególności w zakresie dopuszczenia do ruchu drogowego, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U.2024, poz.1251 ze zm.) oraz w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy, w zakresie jakim ww. przepisy mają zastosowanie do przedmiotu zamówienia.
d)Wszelkie koszty związane z przeglądami koniecznymi do zachowania ciągłości gwarancji ponosi Wykonawca.
e)Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego.
f)Wykonawca przeprowadzi szkolenie w siedzibie Zamawiającego z zakresu podstawowej obsługi dostarczonego pojazdu i jego wyposażenia dla wskazanych pracowników Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

34223000-6 - Przyczepy i naczepy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44611000-6 - Zbiorniki

16700000-2 - Ciągniki

4.5.5.)Wartość części

42000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

375150,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

375150,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

375150,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STEKRO SP. Z O.O. SP.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 386578518

7.3.3)Ulica

Brzezna 466

7.3.4)Miejscowość

Podegrodzie

7.3.5)Kod pocztowy

33-386

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

375150,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

49799,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

299829,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

49799,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KRACIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 385683012

7.3.3)Ulica

Spytkowice, 54

7.3.4)Miejscowość

Spytkowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-745

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

49799,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Odrzucenie jedynej złożonej w terminie oferty w zakresie części nr 3 zamówienia.

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iwkowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iwkowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 424 950 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STEKRO SP. Z O.O. SP.K. (Podegrodzie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.