Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
284 376 zł
Umowa zawarta
12 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 284 376 zł – 301 596 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin platności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Obryte w 2026 r.

Zamawiający Gmina Obryte (Obryte, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Obryte w 2026 r”, wybierając ofertę wykonawcy MICHAŁ PAJDZIŃSKI "MER-TRANS". Wartość umowy: 284 376 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina ObryteObryte, Mazowieckieopublikowano 23 grudnia 2025
Wartość umowy
284 376 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 listopada 2025

    Termin ofert: 26 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 grudnia 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MICHAŁ PAJDZIŃSKI "MER-TRANS" (Grabina).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 284 376,00 zł (umowę zawarto 12 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 284 376,00 zł do 301 596,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OBRYTE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668137

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Obryte 185

1.5.2.)Miejscowość

Obryte

1.5.3.)Kod pocztowy

07-215

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugobryte@obryte.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.obryte.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://obryte.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Obryte w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d619e08-1ac0-40ec-bf18-117ef6b299d2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00621039

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00114709/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Obryte w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00538726

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.ZP.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Obryte w 2026 roku”.
1) Zadanie polegać będzie na sukcesywnych dostawach oleju opałowego lekkiego do szkół na terenie Gminy Obryte, Urzędu Gminy w Obrytem i Wiejskiego Domu Kultury w Obrytem w 2026 roku w ilości około 80 m3, z zastrzeżeniem, że wielkość dostaw oleju opałowego może ulec zmianie, w zależności od przebiegu panujących warunków atmosferycznych w sezonie grzewczym.
Ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie jest w stanie precyzyjnie określić ilości oleju, który zostanie dostarczony do Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega, iż z przyczyn niezależnych od niego, może nastąpić mniejsze wykorzystanie ilości przedmiotu zamówienia bez konsekwencji dla Zamawiającego.
Zamawiający w okresie trwania umowy zobowiązuje się do zakupu 50 m3. Pozostała ilość 30 m3 oleju jest objęta prawem opcji, tzn. zamawiający może ale nie musi zrealizować tej części zamówienia i z tego tytułu nie przysługują żadne roszczenia. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z całości lub części zamówienia objętego prawem opcji w przypadku gdy w okresie trwania umowy u zamawiającego wystąpi konieczność zakupu dodatkowych ilości opału. Rzeczywista wielkość zamówienia będzie zależała od warunków atmosferycznych. Wykonawca ma obowiązek dostarczyć każdą ilość oleju w przedziale od 50 m3 do 80 m3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji uruchomiony w tym trybie zakres opcjonalny ma być realizowany w sposób analogiczny, jak zakres podstawowy. Przedmiotu umowy objętego prawem opcji dotyczą te same warunki i zobowiązania umowne Wykonawcy, co przedmiotu umowy objętego zakresem podstawowym zamówienia.
Szczegółowy opis zawiera SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

284376,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

301596,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

284376,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MICHAŁ PAJDZIŃSKI "MER-TRANS"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7962667171

7.3.3)Ulica

MICHAŁ PAJDZIŃSKI "MER-TRANS"

7.3.4)Miejscowość

Grabina

7.3.5)Kod pocztowy

26-640

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

284376,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Obryte prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Obryte.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 284 376 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MICHAŁ PAJDZIŃSKI "MER-TRANS" (Grabina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.