AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu w II połowie 2026 r.

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Parchaniu (Parchanie, Kujawsko-Pomorskie) prowadzi postępowanie „Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 261 938 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 września 2026, 09:00
3d 14h
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 8 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy odbywają się w II połowie 2026 r., obejmują załadunek, transport do miejsca przeznaczenia i przepompowanie oleju, a każda dostawa ma być potwierdzona odpisem świadectwa jakości.

  • 2

    ZakresWykonawca musi posiadać aktualną koncesję na obrót paliwami ciekłymi przez cały okres realizacji umowy oraz aktualną polisę OC na szkody spowodowane niewłaściwą dostawą i rozładunkiem.

  • 3

    KryteriaZamówienie nie obejmuje opcji, a jedynym kryterium oceny ofert jest cena.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2026) wygrał P.H.U. TRANS-OLL Jarosław Kwiatkowski przy 6 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W PARCHANIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000295610

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

9

1.5.2.)Miejscowość

Parchanie

1.5.3.)Kod pocztowy

88-110

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

52 307 04 94

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dpsparchanie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpsparchanie.naszdps.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

87.20.Z pomoc społeczna z zakwaterowaniem dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku
Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu w II połowie 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-49c73206-37cb-45ea-a3e1-96181d73320c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413666

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041063/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa oleju opałowego lekkiego do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu w II połowie 2026 r.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366516

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Określono w SWZ. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformy zakupowej open Nexus, https://platformazakupowa.pl/pn/inowroclaw.powiat/proceedings

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

określono w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Określono w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Określono w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DPS.AGK.2611.3.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu, Parchanie 9, 88-110 Inowrocław 2, według Polskiej Normy PN-C-96024:2020-12 z przeznaczeniem na cele grzewcze w planowanej ilości do 18 000 litrów. Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego L-1 odbywać się będą w II połowie 2026 r.
2. Kod CPV: 09135100-5 – olej opałowy.
3. Olej opałowy musi posiadać następujące parametry:
a) wartość opałowa nie mniejsza niż 42,6 MJ/kg;
b) gęstość w temp. 15° C max. 860 kg/m3;
c) temperatura zapłonu min. 56° C;
d) lepkość kinematyczna w 20° C nie wyższa niż 6,00 mm2/s;
e) skład frakcyjny do 250° C destyluje max. 65% (V/V), do 350° C destyluje min. 85% (V/V);
f) temperatura płynięcia max. –20° C;
g) pozostałość po koksowaniu (z 10% pozostałości destylacyjnej) max. 0,3% (m/m);
h) pozostałość po spopieleniu max. 0,01% (m/m);
i) zawartość siarki nie więcej niż 0,1 % (m/m);
j) zawartość wody nie więcej niż 200 mg/kg;
k) zawartość zanieczyszczeń stałych nie więcej niż 24 mg/kg;
l) barwa czerwona.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek, transport do miejsca przeznaczenia oraz przepompowanie oleju opałowego. Wykonawca dostarczy zamówiony olej opałowy własnym transportem.
5. Dostawy oleju opałowego lekkiego odbywać się będą sukcesywnie według zgłoszeń zawierających termin, ilość i miejsce dostawy, przesłanych przez osobę upoważnioną ze strony Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu, za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail Wykonawcy. Wykonawca przy każdej dostawie dołączy odpis ze świadectwa jakości dla dostarczonego oleju opałowego lekkiego.
6. Wykonawca musi posiadać aktualną polisę ubezpieczeniową OC, na podstawie której regulowane będą należności za szkody spowodowane niewłaściwą dostawą i rozładunkiem paliwa przez cały okres trwania umowy.
7. Wykonawca, przez cały okres realizacji umowy, musi posiadać aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wydaną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.). W przypadku, gdy okres ważności koncesji jest krótszy niż okres obowiązywania umowy, Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu nową koncesję, nie później niż 3 dni robocze przed wygaśnięciem ważności dotychczasowej koncesji, a w trakcie realizacji przedmiotu umowy na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w wezwaniu terminie.

4.2.6.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Określono w SWZ, rozdział XXI

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej
lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w zakresie uprawnień do wykonywania działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia posiadają aktualną koncesję potwierdzającą posiadanie uprawnień na obrót paliwami ciekłymi.
3) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Wykonawca musi posiadać aktualną polisę ubezpieczeniową OC, na podstawie której regulowane będą należności za szkody spowodowane niewłaściwą dostawą i rozładunkiem paliwa.
4) Zdolność techniczna lub zawodowa
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający nie wymaga - ocena na podstawie oświadczenia.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający nie wymaga - ocena na podstawie oświadczenia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym celu muszą wykazać, że:
1) wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu;
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia z postępowania wymieniona w Rozdziale IX;
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;
4) muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza;
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców;
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, którą część zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy;
7) przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 Pzp.
3. Zmiana umowy wymaga, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
4. Istotna zmiana umowy wymaga przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, chyba że zachodzi co najmniej jedna z okoliczności określonych w art. 455 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-08 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma zakupowa, https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366516

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-08 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): P.H.U. TRANS-OLL Jarosław Kwiatkowski6 zł6 ofertwynik →
  2. 2026wygrał(a): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TRANS-OLL Jarosław Kwiatkowski3 zł7 ofertwynik →
  3. 2025wygrał(a): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski3 zł8 ofertwynik →
  4. 2024wygrał(a): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski5 zł8 ofertwynik →
  5. 2023wygrał(a): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski5 zł6 ofertwynik →
  6. 2023wygrał(a): Spółka Jawna T&J Tyrakowski, Jachnik6 zł4 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 08.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Dom Pomocy Społecznej w Parchaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Parchanie.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.