Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
5 zł
Umowa zawarta
19 września 2023
Okres realizacji
do 31 grudnia 2023
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 5 zł – 6 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Parchaniu (Parchanie, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski. Cena wybranej oferty: 5 zł. Złożono 6 ofert.

Cena wybranej oferty
5 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski (Skulsk), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 5,39 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 5,39 zł do 5,61 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W PARCHANIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000295610

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

9

1.5.2.)Miejscowość

Parchanie

1.5.3.)Kod pocztowy

88-110

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

52 3512790, 52 3512658

1.5.8.)Numer faksu

52 3512790

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dpsparchanie@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpsparchanie.naszdps.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/inowroclaw.powiat/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


87.20.Z pomoc społeczna z zakwaterowaniem dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5b5cce8-4263-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00429154

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00002768/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00366196

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPS.AGK.2611.2.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

257415,60 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

128707,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego do ogrzewania budynku Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu, Parchanie 9, 88-110 Inowrocław 2, gatunek L-1 według Polskiej Normy PN--96024:2020-12 z przeznaczeniem na cele grzewcze w planowanej ilości do 20 000 litrów.
2. Kod CPV: 09135100-5 – olej opałowy.
3. Olej opałowy musi posiadać następujące parametry:
1) wartość opałowa nie mniejsza niż 42,6 MJ/kg;
2) gęstość w temp. 15° C max. 860 kg/m3;
3) temperatura zapłonu min. 56° C;
4) lepkość kinematyczna w 20° C nie wyższa niż 6,00 mm2/s;
5) skład frakcyjny do 250° C destyluje max. 65% (V/V), do 350° C destyluje min.
85% (V/V);
6) temperatura płynięcia max. –20° C;
7) pozostałość po koksowaniu (z 10% pozostałości destylacyjnej) max. 0,3% (m/m);
8) pozostałość po spopieleniu max. 0,01% (m/m);
9) zawartość siarki nie więcej niż 0,1 % (m/m);
10) zawartość wody nie więcej niż 200 mg/kg;
11) zawartość zanieczyszczeń stałych nie więcej niż 24 mg/kg;
12) barwa czerwona.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek, transport do miejsca przeznaczenia oraz przepompowanie oleju opałowego. Wykonawca dostarczy zamówiony olej opałowy własnym transportem.
5. Dostawy oleju opałowego lekkiego odbywać się będą sukcesywnie według zgłoszeń zawierających termin, ilość i miejsce dostawy, przesłanych przez osobę upoważnioną ze strony Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu, za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail Wykonawcy. Wykonawca przy każdej dostawie dołączy atest dla dostarczonego oleju opałowego lekkiego.
6. Wykonawca musi posiadać aktualną polisę ubezpieczeniową OC, na podstawie której regulowane będą należności za szkody spowodowane niewłaściwą dostawą i rozładunkiem paliwa przez cały okres trwania umowy.
7. Wykonawca, przez cały okres realizacji umowy, musi posiadać aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wydaną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.). W przypadku, gdy okres ważności koncesji jest krótszy niż okres obowiązywania umowy, Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu nową koncesję, nie później niż 3 dni robocze przed wygaśnięciem ważności dotychczasowej koncesji, a w trakcie realizacji przedmiotu umowy na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w wezwaniu terminie.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5,39 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5,39 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

008274458

7.3.3)Ulica

ul. Konińska 45

7.3.4)Miejscowość

Skulsk

7.3.5)Kod pocztowy

62-560

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

dostawy do 80%

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

107800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Cenę oferty podano za 1 litr oleju opałowego lekkiego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Parchaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Parchanie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PETROMOT Tadeusz Dębowski (Skulsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.