Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
130 550 zł
Umowa zawarta
27 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 grudnia 2025 do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 130 550 zł – 138 600 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności za fakturę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i Dostawa Oleju Opałowego do Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej "Jawor" w Jałówce (Jałówka, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i Dostawa Oleju Opałowego do Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce”, wybierając ofertę wykonawcy Petrodom Paliwa sp. z.o.o., sp. k. Wartość umowy: 130 550 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
130 550 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 listopada 2025

    Termin ofert: 14 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 grudnia 2025

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Petrodom Paliwa sp. z.o.o., sp. k. (Biała Podlaska), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 130 550,00 zł (umowę zawarto 27 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 130 550,00 zł do 138 600,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 grudnia 2025 r. do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej "Jawor" w Jałówce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000301285

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Leśna 11

1.5.2.)Miejscowość

Jałówka

1.5.3.)Kod pocztowy

16-050

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857131690

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dpsjawor@st.bialystok.wrotapodlasia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://dpsjalowka.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://dpsjalowka.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i Dostawa Oleju Opałowego do Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04a295c9-590b-44ee-bdce-1610dd2cc61b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00619759

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020877/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i Dostawa Oleju Opałowego do Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00519810

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPS.II.3210.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

120575 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia będzie: Olej opałowy lekki dopuszczony do obrotu na terenie Polski, który powinien spełnić następujące parametry:
- minimalna kaloryczność oleju opałowego powinna wynosić 42,6 MJ/kg
- zawartość siarki w oleju opałowym wynosić będzie max. 0,1% (m/m)
- zawartość wody nie więcej niż 200 mg/kg
- gęstość w temperaturze 15º C nie większa niż 860 kg/m³
- temperatura zapłonu 56ºC
- temperatura płynięcia max -20ºC
- lepkość kinetyczna w temperaturze 20ºC max 6,0 mm²/s
- pozostałość po spopieleniu max 0,01% (m/m)
- skład frakcyjny: do temperatury 250ºC destyluje max 65% (V/V), do temperatury 350ºC destyluje min. 85% (V/V)
- barwa czerwona wzrokowo

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

130550 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

138600 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

130550 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Petrodom Paliwa sp. z.o.o., sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5223011428

7.3.3)Ulica

Sidorska 61

7.3.4)Miejscowość

Biała Podlaska

7.3.5)Kod pocztowy

21-500

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

130550 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-12-01 do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej "Jawor" w Jałówce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jałówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 130 550 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Petrodom Paliwa sp. z.o.o., sp. k. (Biała Podlaska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.