Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
539 549 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    331 776 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Zakład Gospodarowania Odpadami Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością· Łomża
    Wartość umowy
    207 773 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Radziłów w 2026 r.

Zamawiający Gmina Radziłów (Radziłów, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 539 549 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina RadziłówRadziłów, Podlaskie (powiat Grajewski →)opublikowano 23 grudnia 2025
Łączna wartość umów
539 549 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 listopada 2025

    Termin ofert: 20 listopada 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    23 grudnia 2025

    4 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: MPO Sp. z o.o. (część 1); Zakład Gospodarowania Odpadami Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 539 549,19 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIŁÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669737

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. 500-lecia 14

1.5.2.)Miejscowość

Radziłów

1.5.3.)Kod pocztowy

19-213

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaradzilow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radzilow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fca0b05e-e34b-416d-a8a8-3f82bf5e5464

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Radziłów w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fca0b05e-e34b-416d-a8a8-3f82bf5e5464

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00619500

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00520903

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

In.271.21.2025 AM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć I: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych niesegregowanych
1) Zakres zamówienia obejmuje wszystkie nieruchomości zamieszkałe, które znajdują się na terenie Gminy Radziłów. Wykaz adresów tych nieruchomości, z których będą odbierane odpady zostanie przez Gminę Radziłów przekazany Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie, najpóźniej siedem dni po podpisaniu umowy.
2) Liczba gospodarstw domowych, z których będą odbierane odpady komunalne może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia.
3) Powierzchnia Gminy Radziłów wynosi 19 940 ha.
4) Liczba zameldowanych mieszkańców Gminy Radziłów wynosi 4520 osób (stan według ewidencji ludności stan na dzień 24.10.2025 r.).
5) Liczba gospodarstw domowych na terenie gminy Radziłów – 1070. Na terenie Gminy Radziłów obok zabudowy jednorodzinnej jest 14 budynków wielorodzinnych, z których każdy właściciel gospodarstwa oddzielnie składa deklarację (liczba gospodarstw ok. 47 wliczone są w liczbę gospodarstw domowych).
6) W skład Gminy wchodzą następujące miejscowości: Barwiki, Borawskie – Awissa, Brychy, Brodowo, Czachy, Czerwonki, Dusze, Dębówka, Janowo, Glinki, Klimaszewnica, Karwowo, Kieljany, Konopki – Awissa, Konopki, Kramarzewo, Kownatki, Łoje – Awissa, Mścichy, Mikuty, Okrasin, Ostrowik, Racibory, Radziłów, Rydzewo – Pieniążek, Rydzewo Szlacheckie, Sośnia, Słucz, Szlasy, Szyjki, Święcienin, Wiązownica, Wypychy, Zakrzewo. Odbiór odpadów komunalnych powinien odbywać się na następujących trasach:
a) 1 trasa: Radziłów: ul. Karwowska, ul. Bargłówek, ul. Sportowa, ul. Szkolna, ul. Sadowa, ul. Słoneczna, ul. Pogodna, ul. Plac 500-lecia, ul. Ogrodowa, ul. Szczuczyńska, ul. Kościelna, ul. Długa, ul. Gęsia, ul. Krótka, ul. Mickiewicza, Instalacja Komunalna; czas realizacji trasy – 1 dzień; ilość odpadów – ok. 4,2 Mg/miesiąc,
b) 2 trasa: Radziłów: ul. Grzybowa, ul. Gumienna, ul. Piękna, ul. Nadstawna, ul. Łomżyńska, Radziłów Kolonia, Radziłów, Instalacja Komunalna; czas realizacji trasy – 1 dzień; ilość odpadów – ok. 3,4 Mg/miesiąc,
c) 3 trasa: Radziłów, Mikuty, Słucz, Glinki, Wiązownica, Zakrzewo, Radziłów, Instalacja Komunalna; czas realizacji trasy – 1 dzień; ilość odpadów – ok. 3,75 Mg/miesiąc,
d) 4 trasa: Radziłów, Dębówka, Dusze, Wypychy, Konopki, Barwiki, Szyjki, Racibory, Brychy, Czachy, Brodowo, Łoje-Awissa, Szlasy, Klimaszewnica, Sośnia, Radziłów, Instalacja Komunalna; czas realizacji – 1 dzień; ilość odpadów – ok. 4,52 Mg/miesiąc,
e) 5 trasa: Radziłów, Mścichy, Okrasin, Ostrowik, Karwowo, Radziłów, Instalacja Komunalna; czas realizacji – 1 dzień; ilość odpadów – ok. 5,8 Mg/miesiąc,
f) 6 trasa: Radziłów, Rydzewo Szlacheckie, Rydzewo Pieniążek, Janowo, Czerwonki, Kieljany, Kownatki, Święcienin, Kramarzewo, Borawskie-Awissa, Konopki-Awissa, Radziłów, Instalacja Komunalna; czas realizacji – 1 dzień; ilość odpadów – ok. 3,2 Mg/miesiąc.
Masa odebranych odpadów komunalnych niesegregowanych w poszczególnych latach wygląda następująco:
- w 2022 r. zebrano: 303,08 Mg,
- w 2023 r. zebrano: 298,23 Mg,
- w 2024 r. zebrano: 293,88 Mg
- w 2025 r. (I-X) zebrano 231,31 Mg.
7) Szacowana ilość odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) do odbioru, transportu i zagospodarowania w czasie trwania umowy wynosi: 300 Mg,
Zamawiający zastrzega, że podane ilości mają charakter szacunkowy i służą przede wszystkim oszacowaniu kosztów realizacji usługi.

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

4.5.5.)Wartość części

296056,59 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć II: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych
1) Zakresem II części zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych następujących frakcji:
Lp. Kod odpadu Rodzaj odpadu Szacunkowa ilość
1. 15 01 01 opakowania z papieru i tektury ok. 5 Mg
2. 20 01 01 papier i tektura ok. 5 Mg
3. 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych ok. 40 Mg
4. 15 01 04 opakowania z metali ok. 8 Mg
5. 15 01 05 opakowania wielomateriałowe ok. 5 Mg
6. 15 01 06 zmieszane odpady opakowaniowe ok. 6 Mg
7. 15 01 07 opakowania ze szkła ok. 60 Mg,
8. 16 01 03 zużyte opony ok. 1 Mg,
9. ex 20 01 99 inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popiół z palenisk domowych) ok. 130 Mg,
10. 17 09 04 zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 02 i 17 09 03 ok. 1 Mg,
11. 17 01 01 odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, ok. 0,5 Mg
12. 17 01 07 zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 ok.0,5 Mg
13. 20 01 08 odpady kuchenne ulegające biodegradacji ok. 1 Mg
14. 20 02 01 odpady ulegające biodegradacji ok. 1Mg
15. 20 01 36 zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ok. 0,500 Mg
16. 20 01 31
20 01 32 przeterminowane leki ok. 0,1 Mg,
17. 20 01 34 zużyte baterie odbierane będą w punkcie stacjonarnym (wykaz punktu zostanie przekazany Wykonawcy) ok. 0,100 Mg,
18. 20 01 11 tekstylia ok. 15 Mg
19. ex 20 01 99 odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek. ok. 0,01 Mg
20. 20 03 07 odpady wielkogabarytowe ok. 42,00 Mg

2) Zamawiający zastrzega, że podane ilości mają charakter szacunkowy i służą przede wszystkim oszacowaniu kosztów realizacji usługi.
3) Odpady wskazane w pkt 1-19 odbierane będą ze wskazanego miejsca na terenie miejscowości Radziłów – Wykonawca nie odbiera tych odpadów bezpośrednio od właścicieli.
4) Wykonawca jest zobowiązany do podstawienia kontenerów na szkło i popiół w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
5) Odpady wielkogabarytowe wykonawca odbiera bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Radziłów. Na terenie Gminy Radziłów występuje głównie zabudowa jednorodzinna oraz 14 budynków wielolokalowych, których właściciele gospodarstwa składają odrębne deklaracje.

W skład Gminy Radziłów wchodzą miejscowości:
Barwiki, Borawskie – Awissa, Brychy, Brodowo, Czachy, Czerwonki, Dusze, Dębówka, Janowo, Glinki, Klimaszewnica, Karwowo, Kieljany, Konopki – Awissa, Konopki, Kramarzewo, Kownatki, Łoje – Awissa, Mścichy, Mikuty, Okrasin, Ostrowik, Racibory, Radziłów, Rydzewo – Pieniążek, Rydzewo Szlacheckie, Sośnia, Słucz, Szlasy, Szyjki, Święcienin, Wiązownica, Wypychy, Zakrzewo,
6) Wymagana częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Radziłów:
a) odpady ulegające biodegradacji – raz w miesiącu;
b) popiół - raz na dwa miesiące w okresie październik – maj i dodatkowo w lipcu;
c) szkło – raz w miesiącu,
d) tworzywa sztuczne, metale – raz w miesiącu,
e) papier – raz w miesiącu,
f) zmieszane odpady z betonu oraz gruzu z rozbiórek i remontów – raz w roku,
g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – raz w roku
h) zużyte baterie – dwa razy w roku,
i) przeterminowane leki – dwa razy w roku
j) tekstylia, odzież – raz w miesiącu
k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych – raz w roku.
l) odpady wielkogabarytowe - raz w roku w miesiącu lipcu (lub innym miesiącu - zgodnie z ustalonymi przez Zamawiającego i Wykonawcę szczegółowymi terminami).

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

4.5.5.)Wartość części

204508,92 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

331776,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

385560,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

331776,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MPO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050025892

7.3.3)Ulica

42 Pułku Piechoty 48

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-950

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

331776,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

207773,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

253392,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

207773,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Gospodarowania Odpadami Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 361102927

7.3.3)Ulica

Akademicka 22

7.3.4)Miejscowość

Łomża

7.3.5)Kod pocztowy

18-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

207773,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90511000-2Usługi wywozu odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
891 147 zł
Próbka: 58 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
236 536 zł5 962 402 zł
Rozstęp międzykwartylowy
5 725 866 zł
Źródło próbki
CPV 90511000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
236 536 zł
Mediana
891 147 zł
Górny kwartyl
5 962 402 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziłów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 539 549 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90511000-2 (Usługi wywozu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MPO Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.