Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W toku postępowania do Zamawiającego wpłynęły zapytania wymagające istotnej zmiany treści dokumentów zamówienia, co zgodnie z ustawą nakłada obowiązek wydłużenia terminu składania ofert. Biorąc pod uwagę rygorystyczne terminy rozliczenia dofinansowania ze środków z budżetu państwa w ramach realizacji zadań Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 wydłużenie procedury uniemożliwi terminową realizację zadania i odbiór przedmiotu zamówienia do dnia 29.12.2025. W związku z powyższym dalsze prowadzenie postępowania stało się nieuzasadnione, gdyż jego kontynuacja prowadziłaby do

Podstawa: art. 256 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup koparko-ładowarki - postępowanie II

Zamawiający Gmina Niemcza (Niemcza, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Zakup koparko-ładowarki - postępowanie II”.

Zamawiający: Gmina NiemczaNiemcza, Dolnośląskie (powiat Dzierżoniowski →)opublikowano 19 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W toku postępowania do Zamawiającego wpłynęły zapytania wymagające istotnej zmiany treści dokumentów zamówienia, co zgodnie z ustawą nakłada obowiązek wydłużenia terminu składania ofert. Biorąc pod uwagę rygorystyczne terminy rozliczenia dofinansowania ze… Podstawa: art. 256 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NIEMCZA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717881

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 10

1.5.2.)Miejscowość

Niemcza

1.5.3.)Kod pocztowy

58-230

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@um.niemcza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gmniemcza.e-zp.finn.pl/, https://bip.um.niemcza.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmniemcza.e-zp.finn.pl/, https://bip.um.niemcza.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup koparko-ładowarki - postępowanie II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0a420811-fadb-4189-8462-7a1dfc3dbd97

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00613391

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039057/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup koparko-ładowarki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00600267

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BRL.271.33.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko-ładowarki kołowej wraz z osprzętem, współfinansowany ze środków budżetu państwa, w ramach realizacji zadań Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. Pojazd musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku, nieużywany, nie powystawowy, ani nie wykorzystywany do pokazów i prezentacji, Wykonawca musi mieć względem niego tytuł prawny do
sprzedaży, musi być wolny od wad fizycznych i prawnych, wolny od praw osób trzecich, nie może być przedmiotem żadnego postępowania ani zabezpieczenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 256 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W toku postępowania do Zamawiającego wpłynęły zapytania wymagające istotnej zmiany treści dokumentów zamówienia, co zgodnie z ustawą nakłada obowiązek wydłużenia terminu składania ofert. Biorąc pod uwagę rygorystyczne terminy rozliczenia dofinansowania ze środków z budżetu państwa w ramach realizacji zadań Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 wydłużenie procedury uniemożliwi terminową realizację zadania i odbiór przedmiotu zamówienia do dnia 29.12.2025. W związku z powyższym dalsze prowadzenie postępowania stało się nieuzasadnione, gdyż jego kontynuacja prowadziłaby do udzielenia zamówienia, którego Zamawiający nie mógłby sfinansować lub rozliczyć zgodnie z zasadami przyznanej dotacji.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Niemcza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niemcza.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43300000-6 (Maszyny i sprzęt budowlany). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.