Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
LUTEX-BUD Zbigniew Lutek· Milanówekmała firma
Wartość umowy
750 852 zł
Umowa zawarta
19 grudnia 2025
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie remontów uszkodzonych chodników, elementów pasa drogowego, nawierzchni z kostki betonowej w pasach dróg powiatowych na terenie Powiatu Pruszkowskiego.

Zamawiający Powiat Pruszkowski (Pruszków, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie remontów uszkodzonych chodników, elementów pasa drogowego, nawierzchni z kostki…”, wybierając ofertę wykonawcy LUTEX-BUD Zbigniew Lutek. Wartość umowy: 750 852 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat PruszkowskiPruszków, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 19 grudnia 2025
Wartość umowy
750 852 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 listopada 2025

    Termin ofert: 21 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 grudnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LUTEX-BUD Zbigniew Lutek (Milanówek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 750 851,69 zł (umowę zawarto 19 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 0,00 zł do 750 851,69 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pruszkowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013267144

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Drzymały 30

1.5.2.)Miejscowość

Pruszków

1.5.3.)Kod pocztowy

05-800

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@powiat.pruszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-pruszkowski

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1195608

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie remontów uszkodzonych chodników, elementów pasa drogowego, nawierzchni z kostki betonowej w pasach dróg powiatowych na terenie Powiatu Pruszkowskiego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-334fbca1-7827-4d66-83e2-45a85b7c034f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00613362

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043497/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Wykonanie remontów uszkodzonych chodników, nawierzchni z kostki betonowej przy drogach powiatowych na terenie Powiatu Pruszkowskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00519111

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.41.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów uszkodzonych chodników oraz nawierzchni z kostki betonowej przy drogach powiatowych na terenie Powiatu Pruszkowskiego, w zakresie:
1) ręczne wykonanie koryta - 200 m2,
2) remont chodników z płyt betonowych 35x35x5 cm - 60 m2,
3) remont chodników z płyt betonowych 35x35x5 cm z wymianą płyt na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem - 450 m2,
4) remont chodników z płyt betonowych 35x35x5 cm z wymianą płyt na płytki z wypustkami - 10 m2,
5) remont chodników z płyt betonowych 50x50x7 cm - 60 m2,
6) remont chodników z płyt betonowych 50x50x7 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem z wymianą płyt - 450 m2,
7) podbudowa z kruszywa łamanego - 30 m2 ,
8) remont nawierzchni z kostki betonowej o wys. 8 cm - 150 m2,
9) wymiana nawierzchni z kostki betonowej o wys. 8 cm - 720 m2,
10) rowki pod krawężniki - 30 mb,
11) ława pod krawężniki betonowa – 2,4 m3 ,
12) przestawienie krawężników - 200 mb,
13) wymiana krawężników - 220 mb,
14) wymiana krawężników betonowych na krawężniki kamienne - 10 mb,
15) przestawienie obrzeży - 260 mb,
16) wymiana obrzeży - 240 mb ,
17) regulacja pionowa studzienek telefonicznych - 10 szt.,
18) regulacja pionowa studzienek dla włazów kanałowych - 15 szt.,
19) wymiana kołnierzy i pokryw żeliwnych włazów studni - 10 szt.,
20) regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych - 30 szt.,
21) regulacja pionowa studzienek dla kratek ściekowych ulicznych - 40 szt.,
22) wymiana kratek ściekowych ulicznych kompletnych (skrzynka i kratka) 20 szt.,
23) wymiana nakryw przepustów podchodnikowych, z płyt betonowych 50x50 zbrojonych - 150 szt.,
24) wymiana ścieków z elementów betonowych – 20 mb,
25) ścieki z elementów betonowych - 20 mb,
26) ścieki uliczne z kostki brukowej betonowe w trzech rzędach - 20 mb,
27) uzupełnienie ubytków w stopniach schodowych betonowych - 50 szt.,
28) remont stopni schodowych z kostki betonowej gr. 8 cm - 30 szt,.
29) wymiana nakryw kanałów z płyt betonowych ażurowych o wym. 60x100 – 20 szt.
30) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową – 50 m2
31) Remont cząstkowy nawierzchni z kostki granitowej o gr. 17 cm na podsypce cementowo- piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową – 200 m2
32) Wymiana nawierzchni z kostki granitowej o gr. 17 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową – 200 m2

- podane ilości (szt./mb/m2/m3) są ilościami orientacyjnymi, Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększania bądź zmniejszenia podanych ilości wg bieżących potrzeb z zachowaniem warunku nie przekroczenia wartości umowy.

Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zamówienie znajdują się w Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik A do SWZ. Obmiar robót stanowi załącznik B.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

750851,69 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

750851,69 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LUTEX-BUD Zbigniew Lutek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

579 160 97 99

7.3.3)Ulica

Wylot 5

7.3.4)Miejscowość

Milanówek

7.3.5)Kod pocztowy

05-822

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

750851,69 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Rozliczenie z Wykonawcą nastąpi na podstawie cen jednostkowych zawartych w ofercie, do kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233253-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 867 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 582 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pruszkowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruszków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 750 852 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233253-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LUTEX-BUD Zbigniew Lutek (Milanówek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.