Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
247 626 zł
Umowa zawarta
29 października 2025
Okres realizacji
od 29 października 2025 do 31 października 2028
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa w formie leasingu operacyjnego, fabrycznie nowego samochodu osobowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach

Zamawiający Powiat Świecki - Dom Pomocy Społecznej Gołuszyce (Gołuszyce, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa w formie leasingu operacyjnego, fabrycznie nowego samochodu osobowego dla Domu…”, wybierając ofertę wykonawcy PLICHTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA. Wartość umowy: 247 626 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
247 626 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PLICHTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA (Wejherowo), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 247 626,30 zł (umowę zawarto 29 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 29 października 2025 r. do 31 października 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŚWIECKI - DOM POMOCY SPOŁECZNEJ GOŁUSZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000295343

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

26

1.5.2.)Miejscowość

Gołuszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

86-120

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.7.)Numer telefonu

52 33210019

1.5.8.)Numer faksu

52 33210019

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dps.csw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dps-goluszyce.rbip.mojregion.info/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1173887

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa w formie leasingu operacyjnego, fabrycznie nowego samochodu osobowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e4888985-fdd3-4631-97b8-82a4cbf6d7af

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00613148

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00062629/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa w formie leasingu operacyjnego, fabrycznie nowego samochodu osobowego dla Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00430040

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DF/2236/01ZP/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

199000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, w formie leasingu operacyjnego, fabrycznie nowego
samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w układzie 8 + 1, umożliwiającego przewóz jednej osoby na wózku inwalidzkim. Szczegółowe parametry techniczne dotyczące pojazdu w tym zawierające opis niezbędnych dostosowań pojazdu fabrycznego, zostały wskazane w załączniku. Część III postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

247626,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

247626,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

247626,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PLICHTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5882381336

7.3.3)Ulica

Gdańska 13 C

7.3.4)Miejscowość

Wejherowo

7.3.5)Kod pocztowy

84-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

247626,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-10-29 do 2028-10-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
209 472 zł
Próbka: 128 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 623 zł312 794 zł
Rozstęp międzykwartylowy
140 171 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 623 zł
Mediana
209 472 zł
Górny kwartyl
312 794 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Świecki - Dom Pomocy Społecznej Gołuszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gołuszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 247 626 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PLICHTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA (Wejherowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.