Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
444 645 zł
Umowa zawarta
16 grudnia 2025
Okres realizacji
do 19 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 444 645 zł – 599 994 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa lekkiego samochodu specjalnego w ramach zadania pn. „Doposażenie Gminy Iwierzyce w sprzęt zapewniający ochronę ludności”.

Zamawiający Gmina Iwierzyce (Iwierzyce, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa lekkiego samochodu specjalnego w ramach zadania pn. Doposażenie Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy DRAGON S.C. S. Kucharz, B. Dudek. Wartość umowy: 444 645 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina IwierzyceIwierzyce, Podkarpackie (powiat Ropczycko-sędziszowski →)opublikowano 19 grudnia 2025
Wartość umowy
444 645 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DRAGON S.C. S. Kucharz, B. Dudek (Dąbrowa Górnicza), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 444 645,00 zł (umowę zawarto 16 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 444 645,00 zł do 599 994,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 19 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iwierzyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581940

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Iwierzyce 80

1.5.2.)Miejscowość

Iwierzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

39-124

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@iwierzyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.iwierzyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.iwierzyce.pl.

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa lekkiego samochodu specjalnego w ramach zadania pn. „Doposażenie Gminy Iwierzyce w sprzęt zapewniający ochronę ludności”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1954aaae-9208-4de3-89fb-cccc77f06c06

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00611658

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00036084/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup i dostawa lekkiego samochodu specjalnego w ramach zadania pn. „Doposażenie Gminy Iwierzyce w sprzęt zapewniający ochronę ludności”.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00545118

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BID.271.15.2025.GM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

487804,88

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nowego lekkiego samochodu specjalnego. Podwozie i nadwozie samochodu z roku produkcji min. 2025. Pojazd lekki o masie rzeczywistej 3t < MMR ≤ 7,5t

4.5.3.)Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

444645,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

599994,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

444645,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DRAGON S.C. S. Kucharz, B. Dudek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6292339345

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Górnicza

7.3.5)Kod pocztowy

42-530

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

444645,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 020 000 zł
Próbka: 107 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
415 752 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
984 248 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
415 752 zł
Mediana
1 020 000 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iwierzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iwierzyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 444 645 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DRAGON S.C. S. Kucharz, B. Dudek (Dąbrowa Górnicza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.