Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
382 402 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Częstotliwość wywozu odpadów wielkogabarytowych20%Termin płatności faktur20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Rudka

Zamawiający Gmina Rudka (Rudka, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na…”, wybierając ofertę wykonawcy MPO Sp. z o.o. Wartość umowy: 382 402 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RudkaRudka, Podlaskieopublikowano 18 grudnia 2025
Wartość umowy
382 402 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 listopada 2025

    Termin ofert: 17 listopada 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MPO Sp. z o.o. (Białystok), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 382 402,08 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rudka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050658960

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Brańska 13

1.5.2.)Miejscowość

Rudka

1.5.3.)Kod pocztowy

17-123

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@rudka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-rudka

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8c5b1210-9bab-46ae-88b3-58d29dc93df4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Rudka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8c5b1210-9bab-46ae-88b3-58d29dc93df4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00609264

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00029474/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy Rudka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00520198

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SEK.271.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie gminy

Rudka.

2. System odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.

3. Zamówienie obejmuje:

1) systematyczne odbieranie i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, gromadzonych w pojemnikach i workach, tj. odbieranie:

a) pozostałości po selektywnie zebranych odpadach komunalnych, tj. niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych,

b) bioodpadów (w tym odpadów zielonych),
c) popiołu i żużla,

d) papieru, tektury, odpadów opakowaniowych z papieru oraz odpadów opakowaniowych z tektury,

e) odpadów metali, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych, odpadów opakowaniowych z metali oraz odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych,

f) szkła, odpadów opakowaniowych ze szkła,
g) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,

h) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;
2) wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rudce w pojemniki i kontenery o
parametrach zgodnych z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, umożliwiające gromadzenie dostarczonych przez mieszkańców odpadów oraz ich odbieranie i zagospodarowanie.

W PSZOK będą zbieranie następujące odpady komunalne:

a) pozostałości po selektywnie zebranych odpadach komunalnych, tj. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne,

b) papier, tektura, odpady opakowaniowe z papieru oraz odpady opakowaniowe z tektury,

c) odpady metali, tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe, odpady opakowaniowe z metali oraz odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych,

d) szkło, odpady opakowaniowe ze szkła,
e) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

g) odpady niebezpieczne,
h) chemikalia,

i) przeterminowane leki,
j) zużyte opony,
k) zużyte baterie i akumulatory,
l) odpady tekstyliów i odzieży,
m) odpady budowlane i rozbiórkowe,

n) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki;

3) wyposażenie nieruchomości zamieszkałych oraz PSZOK w pojemniki, kontenery i worki, zgodnie z zasadami określonymi w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, w terminie do dnia 01.01.2026 r.;

4) odbiór odpadów zgodnie z zasadami określonymi w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, w terminie od dnia 01.01.2026 r.;

5) zastosowanie się do wymogów dotyczących przekazywania odpadów określonych w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia;

6) zastosowanie się do innych wymogów i zasad określonych przez zamawiającego w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.

Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

382402,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

382402,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

382402,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MPO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5420201038

7.3.3)Ulica

ul. 42 Pułku Piechoty 48

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-950

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

382402,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rudka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rudka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 402 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90512000-9 (Usługi transportu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MPO Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.