Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
316 110 zł
Umowa zawarta
17 grudnia 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 316 110 zł – 354 240 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania SIEM w ramach projektu „Wzmocnienie poziomu cyberbezpieczeństwa w powiecie wągrowieckim”

Zamawiający Powiat Wągrowiecki (Wągrowiec, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania SIEM w ramach projektu…”, wybierając ofertę wykonawcy EMCA S.A. Wartość umowy: 316 110 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat WągrowieckiWągrowiec, Wielkopolskie (powiat Wągrowiecki →)opublikowano 18 grudnia 2025
Wartość umowy
316 110 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EMCA S.A. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 316 110,00 zł (umowę zawarto 17 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 316 110,00 zł do 354 240,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Wągrowiecki

1.3.)Oddział zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570790905

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 15

1.5.2.)Miejscowość

Wągrowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

62-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@wagrowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wagrowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1135960

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania SIEM w ramach projektu „Wzmocnienie poziomu cyberbezpieczeństwa w powiecie wągrowieckim”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18ee2177-fe81-4008-a962-ae8796a7743a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00607890

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00041368/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Oprogramowanie SIEM Security Information and Event Management

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Wzmocnienie poziomu cyberbezpieczeństwa w powiecie wągrowieckim” w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00378895

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RT.272.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem oprogramowania SIEM (Security Information and Event Management) w ramach projektu pn. „Wzmocnienie poziomu cyberbezpieczeństwa w powiecie wągrowieckim” w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Celem projektu jest zwiększenia poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zapewni bezpłatne szkolenie w zakresie użytkowania i administrowania wdrożonego systemu. Szkolenie ma zostać przeprowadzone dla 2 osób. Wymagane jest, aby szkolenie przeprowadzone było w formie online.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

316110,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

354240,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

316110,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EMCA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261231089

7.3.3)Ulica

Wiejska 20

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-490

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

316110,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72268000-1Usługi dostawy oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
364 795 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 050 zł3 225 233 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 010 183 zł
Źródło próbki
CPV 72268000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 050 zł
Mediana
364 795 zł
Górny kwartyl
3 225 233 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Wągrowiecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wągrowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 316 110 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72268000-1 (Usługi dostawy oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EMCA S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.