Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
EL-SAN-BUD Adam Jaskuła i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą przy· Jelcz-Laskowicemała firma
Wartość umowy
835 946 zł
Umowa zawarta
12 grudnia 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wielkość udzielonego upustu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bezgotówkowy zakup paliw płynnych do pojazdów Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z o.o. dokonywany na podstawie elektronicznych kart paliwowych w latach 2026-2027

Zamawiający Gminna Spółka Komunalna Bierkom Sp. z o.o. (Bierutów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bezgotówkowy zakup paliw płynnych do pojazdów Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z…”, wybierając ofertę wykonawcy EL-SAN-BUD Adam Jaskuła i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą przy ,. Wartość umowy: 835 946 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
835 946 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 listopada 2025

    Termin ofert: 24 listopada 2025 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EL-SAN-BUD Adam Jaskuła i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą przy (Jelcz-Laskowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 835 946,10 zł (umowę zawarto 12 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminna Spółka Komunalna Bierkom Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 385345829

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zielona 4a

1.5.2.)Miejscowość

Bierutów

1.5.3.)Kod pocztowy

56-420

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@bierkom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bierkom.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1213881

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bezgotówkowy zakup paliw płynnych do pojazdów Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z o.o. dokonywany na podstawie elektronicznych kart paliwowych w latach 2026-2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3df5e4e3-fb3b-43c1-b802-ea039b401346

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00602717

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00528521

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Bezgotówkowy zakup paliw płynnych do pojazdów Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z o.o. dokonywany na podstawie elektronicznych kart paliwowych w latach 2026-2027. 2.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje sukcesywny zakup paliw: oleju napędowego ON oraz benzyny dla potrzeb Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z o.o., z zapewnieniem bezgotówkowego rozliczania transakcji w systemie elektronicznych kart paliwowych. 3.Szacunkowe zapotrzebowanie: 1)olej napędowy ON – 140 000 litrów; 2)benzyna – 1 000 litrów. 4.Tankowania odbywać się będą na podstawie bieżących potrzeb Zamawiającego w okresie trwania umowy. Zamawiający informuje, że podana wielkość zamówienia jest wielkością szacunkową i zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu zakupów co do ilości, ze względu na aktualne potrzeby, w takim wypadku Wykonawca nie będzie żądał realizacji pozostałej ilości oraz odszkodowania. 1)Ww. paliwo płynne powinno spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 r., poz. 1018 ze zm.) i zgodne z normą PN-EN 590 oraz normą PN-EN 228. 5.Zamówienie będzie realizowane poprzez doraźne, bezgotówkowe tankowanie pojazdów Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z o.o. za pomocą elektronicznych kart paliwowych wystawionych dla każdego pojazdu osobno. Specyfikacja samochodów służbowych Zamawiającego, z wyszczególnieniem marek i numerów rejestracyjnych będzie udostępniona przed podpisaniem umowy. 6.Zakup paliw dokonywany będzie na stacjach paliw należących do sieci stacji Wykonawcy na terenie całego kraju, z tym, że co najmniej jedna stacja paliw musi znajdować się w odległości nie większej niż 10 km od siedziby Zamawiającego. Odległość ta liczona jest podczas jazdy samochodem najkrótszą drogą publiczną. Wykonawca musi zapewnić możliwość tankowania paliwa z dystrybutora Wykonawcy przez 24 godziny na dobę we wszystkie dni miesiąca. 7.Wykonawca zobowiązuje się do wydania Zamawiającemu 8 kart paliwowych na numery rejestracyjne pojazdów (z możliwością zwiększenia lub zmniejszenia ich ilości). Dokonanie pierwszej transakcji przy użyciu karty rozpocznie działanie całego systemu tankowania bezgotówkowego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia liczby kart paliwowych w trakcie obowiązywania umowy w sytuacji, gdy zmianie ulegnie liczba samochodów służbowych Zamawiającego, numer rejestracyjny samochodu, a także gdy karta ulegnie zniszczeniu. Na karcie paliwowej dla pojazdów będą zakodowane dane: nazwa użytkownika, numer rejestracyjny pojazdu, pojemność zbiornika określająca maksymalne jednorazowe tankowanie, rodzaj paliwa, itp. (w zależności od możliwości technicznych danego Wykonawcy). Każdorazowo sprzedaż paliwa będzie dokonywana po cenie obowiązującej na danej stacji paliw Wykonawcy w momencie realizacji transakcji z uwzględnieniem oferowanego stałego upustu.

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132000-3 - Benzyna

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

835946,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

835946,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

835946,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EL-SAN-BUD Adam Jaskuła i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą przy ,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 931878093

7.3.3)Ulica

ul. Fabryczna 27-29

7.3.4)Miejscowość

Jelcz-Laskowice

7.3.5)Kod pocztowy

55-220

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

835946,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 24 miesiące licząc od dnia 01.01.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 560 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
225 883 zł701 422 zł
Rozstęp międzykwartylowy
475 540 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
225 883 zł
Mediana
332 560 zł
Górny kwartyl
701 422 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminna Spółka Komunalna Bierkom Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bierutów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 835 946 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EL-SAN-BUD Adam Jaskuła i Wspólnicy Sp. z o.o. z siedzibą przy , (Jelcz-Laskowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.