Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 319 277 zł
Umowa zawarta
10 grudnia 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2034
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin uruchomienia transzy kredytu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 3 300 000,00 zł

Zamawiający Gmina Stryszawa (Stryszawa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 3 300 000,00 zł”, wybierając ofertę wykonawcy Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział w Wadowicach. Wartość umowy: 1 319 277 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina StryszawaStryszawa, Małopolskie (powiat Suski →)opublikowano 12 grudnia 2025
Wartość umowy
1 319 277 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział w Wadowicach (Wadowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 319 276,74 zł (umowę zawarto 10 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2034 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stryszawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181965

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stryszawa 17

1.5.2.)Miejscowość

Stryszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

34-205

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@stryszawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.stryszawa.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1211919

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 3 300 000,00 zł

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-48095881-f5e7-47a2-8e91-00a6ca02b539

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00596949

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025027/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 3 300 000,00 zł

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00525164

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPP.271.30.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 3 300 000,00 zł (słownie: trzy miliony trzysta tysięcy złotych) na:
- spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w kwocie wysokości 159 009,98 zł,
- finansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 3 140 990,02 zł, z terminem spłaty począwszy od stycznia 2026 r. do grudnia 2034 r.

Spłata zaciągniętego zobowiązania nastąpi w 7 ratach płatnych w terminie od dnia 01 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2034 r., zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w punkcie II SWZ.
Uruchomienie kredytu od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r. w wysokości 3 300 000,00 zł.
Spłata zaciągniętego zobowiązania nastąpi w 7 ratach płatnych w terminie od dnia 01 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2034 r.: termin spłaty poszczególnych rat ustala się do dnia 31 grudnia danego roku.

Źródłem spłaty kredytu będą dochody budżetowe Gminy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.
Zamawiający nie przewiduje karencji w spłacie odsetek. Spłata odsetek następować będzie na koniec każdego kwartału, począwszy od 2025 roku. W przypadku, gdy termin spłaty upływa w dniu wolnym ustawowo od pracy, uważa się, że termin spłaty został zachowany, jeżeli spłata rat i odsetek nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie spłaty (dni robocze: poniedziałek-piątek). Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym okresie rozliczeniowym w stosunku do liczby dni w roku (przyjmuje się, że każdy rok odsetkowy liczy 365 dni).
Okres finansowania: do wyliczenia kosztu kredytu należy przyjąć, iż finansowanie kredytem nastąpi od dnia 31.12.2025 r. do momentu jego ostatecznej spłaty, a więc do dnia 31.12.2034 r.
Oprocentowanie w okresie obowiązywania umowy: ustalone w oparciu o stawkę bazową WIBOR 3M, powiększoną o stałą marżę. Stawka bazowa ustalana będzie w okresach kwartalnych, zgodnie z notowaniem stawki WIBOR 3M na dwa dni robocze przed rozpoczęciem nowego okresu odsetkowego.
Zabezpieczenie wierzytelności: weksel in blanco z deklaracją wekslową.
Pozostałe informacje Zamawiającego istotne z punktu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym okresie rozliczeniowym w stosunku do liczby dni w roku (przyjmuje się, że każdy rok odsetkowy liczy 365 dni).
Do wyliczenia ceny kredytu należy przyjąć WIBOR 3M z dnia 14.11.2025 roku.
Na zabezpieczenie spłaty zostanie złożona deklaracja wekslowa do weksla in blanco.
Na wekslu i ewentualnej deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika.
Zostanie złożone oświadczenie o poddaniu się egzekucji, zgodnie z art. 97 Prawa bankowego, do wysokości 200 % kwoty kredytu.
Na oświadczeniu o poddaniu się egzekucji zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika.
Na rachunkach Zamawiającego w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne.
Nie posiadamy zaległych zobowiązań finansowych w bankach.
W ciągu ostatnich 36 miesięcy nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
W ciągu ostatnich 36 miesięcy nie były prowadzone wobec nas za pośrednictwem komornika sądowego postępowania egzekucyjne wszczynane na wniosek banków.
Nie posiadamy zaległych zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego.
W ciągu ostatnich dwóch lat nie została podjęta uchwała o nieudzieleniu absolutorium organowi wykonawczemu reprezentującemu naszą jednostkę.
Na rachunkach w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne.
Gmina Stryszawa nie posiada podmiotów powiązanych takich jak szpital/-le SPZOZ.
W przeszłości nie wystąpiły lub nie są planowane przejęcia z mocy prawa przez Gminę Stryszawa zadłużenia.
- po podmiocie, dla którego Gmina była podmiotem założycielskim,
- na podstawie umowy z wierzycielem spółki prawa handlowego,
- stowarzyszenia.
W ofercie należy wskazać wysokość przyjętej stawki WIBOR 3M oraz marży kredytowej.
Zamawiający nie dopuszcza zastosowania jakichkolwiek dodatkowych opłat i/lub prowizji poza marżą.
Zamawiający oświadcza, iż do dnia 31.12.2025 r. wykorzysta całą kwotę planowanego do zaciągnięcia kredytu.
1. Zamawiający nie przewiduje określenia w opisie przedmiotu zamówienia wymagań zawiązanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.
2. Dostępność dla osób niepełnosprawnych:
Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia nie określa się wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1319276,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1319276,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1319276,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział w Wadowicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5470046930

7.3.3)Ulica

ul. Lwowska 72A

7.3.4)Miejscowość

Wadowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-100

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1319276,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2034-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 921 460 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 098 168 zł5 045 311 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 947 143 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 098 168 zł
Mediana
2 921 460 zł
Górny kwartyl
5 045 311 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stryszawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stryszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 319 277 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział w Wadowicach (Wadowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.