Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
13 055 001 zł
Umowa zawarta
28 października 2025
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 13 055 001 zł – 16 966 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa nowej bazy Noworudzkich Usług Komunalnych”

Zamawiający "noworudzkie Usługi Komunalne" Sp. z o.o. (Nowa Ruda, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa nowej bazy Noworudzkich Usług Komunalnych”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU „Polak” Piotr Polak. Wartość umowy: 13 055 001 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
13 055 001 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 września 2025

    Termin ofert: 9 października 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 grudnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPHU „Polak” Piotr Polak (Ludwikowice Kłodzkie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 13 055 000,61 zł (umowę zawarto 28 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 13 055 000,61 zł do 16 966 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"NOWORUDZKIE USŁUGI KOMUNALNE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 891116936

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stefana Żeromskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Ruda

1.5.3.)Kod pocztowy

57-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

admin@nuk.strefa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nuk.strefa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa nowej bazy Noworudzkich Usług Komunalnych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4ac1a57c-b4ec-47e3-8cf3-e76bf5885a41

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00595010

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu
7.Zamówienie realizowane jest w ramach projektu

„Budowa nowej bazy Noworudzkich Usług Komunalnych” dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00439344

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NUK/ZP-04/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej według opracowanej koncepcji, uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie wykonanie przedsięwzięcia oraz uzyskanie niezbędnych odbiorów i pozwolenia na użytkowanie wykonanej inwestycji.
W zakresie planowanego przedsięwzięcia jest wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie projektów technicznych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarów robót oraz innych dokumentów i opracowań niezbędnych do realizacji zamierzenia, a następnie realizacja zamierzenia budowlanego zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.

Celem projektowanego zamierzenia jest budowa na niezagospodarowanym terenie obiektów budowlanych, budynków i urządzeń stanowiących bazę administracyjną, techniczną, magazynową oraz parku maszynowego dla spółki Noworudzkich Usług Komunalnych.
Zakres prac obejmuje m.in.
• wykonanie i montaż modułowych (kontenerowych) obiektów biurowego i socjalno-szatniowego;
• montaż i wznoszenie hal magazynowo – warsztatowo – garażowych o konstrukcji stalowej ze ścianami zewnętrznymi z płyt warstwowych oraz z wydzieleniami wewnętrznymi z murowanych ścian z bloczków betonowych lub gazobetonu;
• wznoszenie ścian zasieku magazynowego soli i piasku z żelbetowych bloków typu „lego” oraz montaż na tych ścianach konstrukcji stalowej ram lub kratownic zadaszenia oraz montaż zadaszenia typu namiotowego z powłok NRO;
• montaż i wznoszenie wiaty myjni, pomostów myjni oraz kontenera technicznego myjni wraz z urządzeniami, a także specjalną nawierzchnią stanowiska mycia wraz z urządzeniami podziemnych instalacji i separatorów
• budowa magazynu gazów technicznych
• nawierzchnia piesza i miejsca postojowe samochodów osobowych – kostka betonowa czerwona gr. 8cm
• nawierzchnia kołowa – kostka betonowa szara gr. 8cm
• plac manewrowy i postojowy dla sprzętu ciężkiego – geokrata samochodowa (przystosowana do zwiększonego nacisku samochodu ciężarowego)
• plac postojowy dla sprzętu ciężkiego – nawierzchnia szczelna, betonowa z wpustem drogowym odprowadzenia deszczówki przez separator do zbiornika ppoż.
• wykonanie i montaż latarni oświetlenia wewnętrznych dróg i placów (7 latarni w tym 4 podwójne),
• wykonanie wlz (wewnętrznej linii zasilającej)
• wykonanie instalacji wody, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej
• montaż zewnętrznych pomp ciepła powietrze-woda, jako źródła ciepła i ciepłej wody użytkowej dla 3 obiektów kubaturowych (budynku biurowego, socjalno-szatniowego i hali warsztatowej) wraz z osprzętem w przewidzianym pomieszczeniu technicznym w budynku socjalno-szatniowym.
• Nasadzenia drzew zgodnie z załączonym wykazem i opisem wymagań w stosunku do roślin w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
Uwaga:
• Załącznikiem do PFU jest sporządzona ekspertyza sanitarna i ekspertyza geotechniczna składowiska odpadów. Posadowienie obiektów należy wykonać na podstawie i zgodnie z PFU w tym z ekspertyzami w szczególności: wykonanie nasypów przeciążeniowych, wzmocnienie podłoża, wykonanie warstw izolacyjnych

• Wykonawca po zakończeniu wszystkich prac zobowiązany będzie do przygotowania wymaganych dokumentów oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Zamawiający określił przedmiot zamówienia za pomocą: programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), koncepcji, projektu nasadzeń

2. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu gwarancji oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia zakończy się po upływie min. 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego.
3. Wykonawca powinien we własnym zakresie przyjąć podstawy wyceny, tak aby zakres prac zawarty w wycenie – zapewniał wykonanie przedmiotu zamówienia w sposób określony w SWZ i załącznikach, o których mowa w pkt 6.
4. Zamawiający w postępowaniu przetargowym jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe. Uważa się, że Wykonawca dokładnie zapoznał się ze szczegółowym opisem robót, które należy wykonać i sposobem ich wykonania.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
6. Opis przedmiotu zamówienia stanowią:
1) Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z dokumentami - Załącznik nr 1 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP.
2) OPZ - Załącznik nr 2 do SWZ

7. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu: „Budowa nowej bazy Noworudzkich Usług Komunalnych” dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13055000,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

16966000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13055000,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU „Polak” Piotr Polak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8851060294

7.3.3)Ulica

ul. J. Kasprowicza 54c

7.3.4)Miejscowość

Ludwikowice Kłodzkie

7.3.5)Kod pocztowy

57-450

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13055000,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 326 625 zł
Próbka: 68 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 304 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 121 458 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
349 304 zł
Mediana
1 326 625 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.