Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
ZakończoneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dowóz uczniów do Szkół Podstawowych w Krauszowie, Lasku i Krempachach w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Nowy Targ (Nowy Targ, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dowóz uczniów do Szkół Podstawowych w Krauszowie, Lasku i Krempachach w roku szkolnym…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Nowy TargNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 11 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowy Targ

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Nowy Targ

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892570

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bulwarowa 9

1.4.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.4.3.)Kod pocztowy

34-400

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ugnowytarg.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugnowytarg.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5fd94b4b-fbaf-4131-830e-9d5e0f814da7

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00592693

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-12-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00332063

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do Szkół Podstawowych w Krauszowie, Lasku i Krempachach w roku szkolnym 2025/2026

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wybór przewoźnika do przewozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Lasku w roku szkolnym 2025/2026 oraz odwóz po zajęciach lekcyjnych.

3.8.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

3.9.)Dodatkowy kod CPV

60140000-1 - Nieregularny transport osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-08-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-06-26

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Usługowo-Transportowa Krystian Strama

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352880825

4.3.3.)Ulica

ul. Sądecka 39a

4.3.4.)Miejscowość

Rabka-Zdrój

4.3.5.)Kod pocztowy

34-700

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

141000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00433986/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-10-01

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, z uwagi na konieczność wykonania dodatkowego kursu dowiezienia dzieci z miejscowości Trute do Szkoły Podstawowej w Lasku w kwocie 150,00 zł brutto dziennie.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany zmianą o 24 450,00 zł brutto, nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

24450,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowy Targ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.