Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
198 122 zł
Umowa zawarta
8 grudnia 2025
Okres realizacji
200 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 198 122 zł – 392 576 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Termin. Kryterium „termin” obejmuje wykonanie całego Przedmiotu Zamówienia, w ramach Etapu10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym przy ul. Konstytucji 3-go Maja 28/4 w Świnoujściu

Zamawiający Towarzystwo Budownictwa Społecznego Lokum Sp. z o.o. (Świnoujście, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym przy ul. Konstytucji 3-go Maja…”, wybierając ofertę wykonawcy • P.P.H.U. FOGT-TAK Marcin Fogt. Wartość umowy: 198 122 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
198 122 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy • P.P.H.U. FOGT-TAK Marcin Fogt (Świnoujście), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 198 122,00 zł (umowę zawarto 8 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 198 122,00 zł do 392 576,39 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 200 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO LOKUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 386684858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Wyspiańskiego 35C

1.5.2.)Miejscowość

Świnoujście

1.5.3.)Kod pocztowy

72-600

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

91 321 22 80

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@tbslokum.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.tbslokum.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1192934

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym przy ul. Konstytucji 3-go Maja 28/4 w Świnoujściu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c9b482cd-6995-41b0-ab81-5275f9a2b130

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00589874

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00474635

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZP.242.82-G.NB.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym przy ul. Konstytucji 3-go Maja 28/4 w Świnoujściu, działka nr 117 obręb 0006.

2. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy Etapy:
1) I Etap – sporządzenie wielobranżowej dokumentacji projektowej (projekt architektoniczno-budowlany i zagospodarowania terenu) umożliwiającej uzyskanie pozwolenia na budowę. Etap I swoim zakresem obejmuje:
a) sporządzenie projektu architektoniczno-budowlanego, zgodnego z zakresem i standardem zawartym w Programie funkcjonalno-użytkowym,
b) uzgodnienie dokumentacji z Zamawiającym oraz służbami, jednostkami zewnętrznymi i uczestnikami procesu budowlanego (w tym uzyskanie uchwały wspólnoty mieszkaniowej), która pozwoli na uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę,
c) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę na podstawie zatwierdzonego i uzgodnionego projektu architektoniczno-budowlanego.

Uwaga!
Na etapie wykonywania projektu architektoniczno-budowlanego oraz dokumentacji umożliwiającej uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę Zamawiający będzie uczestniczył i zatwierdzał rozwiązania oraz materiały i sprzęty planowane do wbudowania w obiekt przez Wykonawcę prac.
Zamawiający zastrzega, że w przypadku braku możliwości uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zrezygnuje z realizacji prac w Etapie II i III.

2) II Etap – sporządzenie wielobranżowej dokumentacji technicznej, wykonawczej i kosztorysowej umożliwiającej rozpoczęcie prac po zgłoszeniu rozpoczęcia robót w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Etap II swoim zakresem obejmuje:
a) sporządzenie projektu technicznego wielobranżowego, zgodnego z zakresem i standardem zawartym w Programie funkcjonalno-użytkowym,
b) sporządzenie projektu wykonawczego wielobranżowego, zgodnego z zakresem i standardem zawartym w Programie funkcjonalno-użytkowym, kompatybilnym z projektem technicznym oraz ze sporządzonym projektem architektoniczno-budowlanym,
c) sporządzenie szczegółowych kosztorysów inwestorskich budowlanych dla wszystkich branż,
d) zgłoszenie rozpoczęcia robót w Powiatowym Inspektoracie nadzoru budowlanego.

Uwaga!
Na etapie wykonywania projektu technicznego i wykonawczego oraz dokumentacji umożliwiającej rozpoczęcie prac Zamawiający będzie uczestniczył i zatwierdzał rozwiązania techniczne oraz materiały i sprzęt planowane do wbudowania w obiekt przez wykonawcę prac.

3) III Etap – prace wykonawcze – przebudowa lokalu mieszkalnego i zakończenie budowy. Etap III swoim zakresem obejmuje:
a) wykonanie przebudowy lokalu mieszkalnego przy ul. Konstytucji 3-go Maja 28/4 w Świnoujściu (działka nr 117 obręb 0006), na podstawie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zaprojektowanej i uzgodnionej dokumentacji technicznej i wykonawczej,
b) zakończenie budowy – przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w tym inwentaryzacji powierzchniowej powykonawczej, wszelkich protokołów prób i sprawdzeń oraz certyfikatu energetycznego dla przebudowanego lokalu mieszkalnego.

3. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia stanowią nw. załączniki do SWZ:
1) Załącznik nr 1 – Program funkcjonalno-użytkowy, dalej jako „PFU”, wykonany przez mgr inż. arch. Krzysztof Jankiewicz;
2) Załącznik nr 2 – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, dalej jako „STWiORB”;
3) Załącznik nr 3 – przedmiar;
4) Załącznik nr 4 – dodatkowe założenia i prace towarzyszące.

Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ i stanowi integralna całość, na podstawie której Wykonawca wykona Umowę.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198122,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

392576,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198122,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

• P.P.H.U. FOGT-TAK Marcin Fogt

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7642145347

7.3.3)Ulica

ul. Pułaskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Świnoujście

7.3.5)Kod pocztowy

72-600

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198122,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

200 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
301 991 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 498 009 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
301 991 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.