Opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji zadania) oraz wykonanie robót budowlanych, w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn.: Budowa w Zielonej Górze przy ul. Wyspiańskiego nowego budynku na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze”.
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze (Zabór) prowadzi postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie…”. Termin składania ofert upływa 8 października 2026, 10:00. Planowany budżet: 59 913 744 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 59 913 744 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 8 października 2026, 10:0035d 8h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=78111, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,7 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
01 września 2026
Termin ofert: 8 października 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla budowy nowego budynku w Zielonej Górze przy ul. Wyspiańskiego na potrzeby Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.
- 2
ZakresWykonawca ma przygotować projekt, pełnić nadzór autorski, wykonać roboty budowlane, dostarczyć i zamontować wyposażenie stałe oraz uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia, odbiory i pozwolenie na użytkowanie.
- 3
ZakresZakres obejmuje budowę nowej siedziby szpitala z kompleksowym ośrodkiem leczenia psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży, wraz z zapleczem szkolnym, administracyjnym, oddziałem dziennym i oddziałami pobytu stałego.
- 4
WarunkiWykonawca musi wykazać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości 20.000.000,00 zł oraz doświadczenie w co najmniej dwóch robotach budowlanych po 30 000 000,00 zł brutto każda, obejmujących obiekty szpitalne lub użyteczności publicznej z pełnym zakresem instalacji.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze |
| NIP | 9730588281 |
| Adres | ul. Zamkowa 1, 66-003 Zabór |
| Region (NUTS) | PL432 – Lubuskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji zadania) oraz wykonanie robót budowlanych, w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu pn.: Budowa w Zielonej Górze przy ul. Wyspiańskiego nowego budynku na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze”. |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków |
| Dodatkowe kody CPV | 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych; 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego; 33100000-1 - Urządzenia medyczne |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 59 913 744 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, zwane dalej zabezpieczeniem wyniesie 5% całkowitego wynagrodzenia określonego we wprowadzeniu do wyliczenia w § 11 ust.1. 2. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady i gwarancji wyniesie 30% wartości wniesionego zabezpieczenia. 3. Wykonawca wniesie zabezpieczenie najpóźniej w dniu zawarcia umowy w wybranej przez siebie jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 450 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, pod rygorem rozwiązania umowy przez Zamawiającego z winy Wykonawcy. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-08 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.