Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 085 928 zł
Umowa zawarta
3 grudnia 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 2 085 928 zł – 2 587 797 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia20%Obsługa gwarancyjna20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa multimodalnego i zrównoważonego systemu mobilności na terenie Gminy Zbrosławice

Zamawiający Gmina Zbrosławice (Zbrosławice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa multimodalnego i zrównoważonego systemu mobilności na terenie Gminy Zbrosławice”, wybierając ofertę wykonawcy Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. Wartość umowy: 2 085 928 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ZbrosławiceZbrosławice, Śląskieopublikowano 9 grudnia 2025
Wartość umowy
2 085 928 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 085 927,98 zł (umowę zawarto 3 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 2 085 927,98 zł do 2 587 797,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zbrosławice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258380

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Oświęcimska 2

1.5.2.)Miejscowość

Zbrosławice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-674

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zbroslawice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zbroslawice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zbroslawice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa multimodalnego i zrównoważonego systemu mobilności na terenie Gminy Zbrosławice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-77edcca1-ed6e-4654-a31f-12485e52d00b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00587611

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045567/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa centrum przesiadkowego w rejonie centrum logistycznego przy ul. Ziemiecickiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Budowa multimodalnego i zrównoważonego systemu mobilności na terenie Gminy Zbrosławice

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444776

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZP.271.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub zaświadczenia o zakończeniu robót budowlanych – formuła „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie programu funkcjonalno – użytkowego.

Przedmiotowe przedsięwzięcie polegać będzie na: budowie zatoki autobusowej wraz z wykonaniem peronu (dł. 56,0 m, szer. zatoki autobusowej 3,0 m, szer. peronu 2,2 m), drogi dla pieszych (dł. 87,0 m, szer. 2,2 m – 4,0 m), przejścia dla pieszych z wyspą azylu i oświetleniem ulicznym, zarurowaniu rowu oraz przebudowie kolidujących sieci uzbrojenia terenu, budowie ciągu pieszo – rowerowego (dł. 1221,0 m), parkingu dla rowerów o wymiarach 2,4 m x 5,40 m, dwóch zjazdów indywidualnych wraz z przebudową istniejących pod nimi przepustami, budowę przepustu pod projektowanym ciągiem pieszo – rowerowym oraz wykonaniu stałej organizacji ruchu drogowego wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Inwestycja realizowana będzie przez Wykonawcę przy ul. Ziemięcickiej w miejscowości Szałsza.

Wykonawca przed zawarciem umowy opracuje i przedstawi do akceptacji Zamawiającego Harmonogram Rzeczowo - Finansowy (dalej HRF) odpowiadającym zakresem co najmniej załączonemu do SWZ szacowanemu zestawieniu elementów robót. HRF winien posiadać również zgrupowane wartości dla: etapu opracowania dokumentacji projektowej oraz etapu budowlanego, w tym m.in.:
1) robót rozbiórkowych i przygotowawczych,
2) wykonania budowy zatoki autobusowej oraz przyległej do niej drogi dla pieszych wraz
z odtworzeniem krawędzi jezdni,
3) wykonania nawierzchni drogi dla pieszych i rowerów, parkingu dla rowerów i zjazdów indywidualnych,
4) zarurowania rowów, wykonania przepustów i wpustów ulicznych,
5) urządzenia BRD, elementy centrum przesiadkowego,
6) robót towarzyszących, porządkowych.

Na etapie końcowym dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest opracować i przedstawić Zamawiającemu kosztorys ofertowy wraz z zestawieniem cen materiałów, robocizny i pracy sprzętu dla poszczególnych części zamówienia, który będzie stanowić załącznik do umowy.

Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest wykonać geodezyjną dokumentację powykonawczą przyjętą do zasobu geodezyjno-kartograficznego Geodety Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz uzyskać w imieniu Zamawiającego pozwolenie na użytkowanie lub zaświadczenie o nie wniesieniu sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych.

Inwestycja obejmuje następujące etapy:
a) Etap 1: wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej i ostatecznej decyzji ZRID;
b) Etap 2: wykonanie części robót budowlanych zgodnie z harmonogramem
rzeczowo – finansowym (pkt 1 – 2), stanowiącym załącznik nr 5 do Umowy, w tym: wykonanie robót rozbiórkowych i przygotowawczych, wykonanie i utrzymanie tymczasowej organizacji ruchu drogowego w okresie realizacji robót budowlanych, wykonanie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu drogowego wraz z zabudową azylu z elementów prefabrykowanych, wycinka drzew, cięcie piłą nawierzchni z betonu asfaltowego, roboty ziemne związane z usunięciem humusu, wykonanie nawierzchni zatoki autobusowej oraz przyległej do niej drogi dla pieszych wraz z odtworzeniem krawędzi jezdni,
c) Etap 3: wykonanie części robót budowlanych zgodnie z harmonogramem rzeczowo
– finansowym (pkt 3 – 6), stanowiącym załącznik nr 5 do Umowy, w tym: wykonanie nawierzchni drogi dla pieszych i rowerów, parkingu dla rowerów i zjazdów indywidualnych, zarurowanie rowów, wykonanie przepustów i wpustów ulicznych, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, montaż stojaków na rowery, montaż wiaty przystankowej, wykonanie wyspy azylu na przejściu dla pieszych, wykonanie pasów ostrzegawczych przed przejściem dla pieszych, humusowanie terenu przyległego wraz z odtworzeniem terenów zielonych i obsianiem trawą, regulacja uzbrojenia terenu (kratki, włazy, zasuwy itp.), powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna wraz z naniesieniem do zasobów, przebudowa sieci elektroenergetycznych średniego napięcia, zabezpieczenie sieci gazowej, przebudowa sieci teletechnicznych, wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych, czynności odbiorowe.

Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), stanowiącym Załącznik 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2085927,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2587797,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2085927,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5751885237

7.3.3)Ulica

ul. Częstochowska 14

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.5)Kod pocztowy

42-283

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

opracowanie dokumentacji projektowej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2085927,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zbrosławice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zbrosławice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 085 928 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.