Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice

Zamawiający Gmina Zbrosławice (Zbrosławice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZbrosławiceZbrosławice, Śląskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zbrosławice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258380

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Oświęcimska 2

1.4.2.)Miejscowość

Zbrosławice

1.4.3.)Kod pocztowy

42-674

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zbroslawice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zbroslawice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d02b56e-a629-462c-abd6-b9b9c633d648

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411845

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu: ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy,
b) utrzymanie świecenia punktów świetlnych w ilości nie mniejszej niż 95% całości,
c) wymianę uszkodzonych źródeł światła, elementów zabezpieczeń, wszystkich innych elementów osprzętu oświetlenia sieci napowietrznej i kablowej,
d) wymianę uszkodzonych drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, uzupełnianie obejm i innych elementów słupów,
e) bieżącą naprawę szaf oświetlenia ulicznego,
f) lokalizację uszkodzeń kabli, naprawę uszkodzonych kabli i przewodów napowietrznych,
g) wykonywanie nastawień urządzeń sterujących oświetleniem,
h) mycie kloszy opraw ulicznych przy wymianie źródeł światła,
i) wycinkę gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego,
j) utylizację wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego,
k) kontroli inspekcyjnych wykonywanych według ustaleń roboczych,
l) przywrócenia terenu (chodników, jezdni, zieleni) do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych,
m) dobudowy punktów świetlnych/rok na istniejącej sieci, tzn. nie wymagających PT i pozwolenia na budowę na koszt Wykonawcy, w uzgodnieniu z Zamawiającym.

Ilość: 2197 szt. punktów świetlnych

3.9.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TAURON Nowe Technologie S.A.

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

53-314

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1162533,76 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/S 163-511587

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

5

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana liczby punktów świetlnych objętych usługą w związku z dobudową nowych punktów oświetleniowych oraz demontażem części istniejących punktów w związku z realizacją inwestycji drogowej przez GDDKiA.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą. Po dokonanej zmianie liczba punktów świetlnych na terenie Gminy Zbrosławice wynosiła 2 073 szt.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dobudowa nowych punktów oświetleniowych i wynikająca z niej konieczność aktualizacji liczby punktów świetlnych objętych usługą.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą do 2 077 szt.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dobudowa nowego punktu oświetleniowego i wynikająca z niej konieczność aktualizacji liczby punktów świetlnych objętych usługą

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą do 2 078 szt.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Aktualizacja liczby punktów świetlnych objętych usługą w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji oraz konieczność dostosowania maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy do aktualnego zakresu świadczonej usługi.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji zaktualizowano liczbę punktów świetlnych objętych usługą do 2 367 szt. oraz ustalono maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy w wysokości 1 311 745,67 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

149211,91

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana cen materiałów i kosztów związanych z realizacją usługi, skutkująca zastosowaniem przewidzianego w umowie mechanizmu waloryzacji wynagrodzenia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dokonano waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy. Maksymalne wynagrodzenie ustalono na kwotę 1 324 264,73 zł brutto, a miesięczną stawkę ryczałtową za świadczenie usługi za jeden punkt świetlny na 13,74 zł netto, tj. 16,91 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

12519,06

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1296141,78 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zbrosławice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zbrosławice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.