Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Przebudowa drogi dojazdowej do pól Drochlin - Ostrów”

Zamawiający Gmina Lelów (Lelów, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi dojazdowej do pól Drochlin - Ostrów”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LelówLelów, Śląskieopublikowano 9 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA LELÓW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398089

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Szczekocińska 18

1.4.2.)Miejscowość

Lelów

1.4.3.)Kod pocztowy

42-235

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.7.)Numer telefonu

343550121

1.4.8.)Numer faksu

343550049

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

wojt@lelow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lelow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8813809-3e5b-4d2d-9404-42eff952aa3c

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00586761

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-09

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00299653

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Przebudowa drogi dojazdowej do pól Drochlin - Ostrów”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

wykonanie zadania pn.: „Przebudowa drogi dojazdowej do pól Drochlin - Ostrów”, która obejmuje przebudowę drogi dojazdowej do pól uprawnych w miejscowości Drochlin znajdującej się na dz. o nr ewid. 385, 1567, 1568/2 obręb 0003 Drochlin, gmina Lelów.
Przebudowa drogi obejmuje odcinek o długości 1.770,00 m.b.
W ramach zadania zakłada się wykonanie jezdni o szerokości 3,5 m z miejscowymi poszerzeniami do 5 m oraz obustronnych poboczy o szerokości po 0,75 m.
Konstrukcja nawierzchni w przekroju normalnym:
- 4 cm – warstwa ścieralna AC 11 S 50/70
- 4 cm – warstwa wiążąca AC 16 W 50/70
- 20 cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie
- 20 cm – stabilizacja podłoża i warstw konstrukcyjnych do Rm = 1,5 – 2,5 MPa
(na poszerzeniach z ewentualnym wzmocnieniem szkieletu gruntu kruszywem łamanym 0/31,5)
Konstrukcja poboczy w przekroju normalnym:
- 8 cm – nawierzchnia z kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie
- 20 cm – podbudowa: kruszywo łamane 0/31,5
- 20 cm – stabilizacja podłoża i warstw konstrukcyjnych do Rm = 1,5 – 2,5 MPa
zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PRDM Sp. z o.o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

TRIBAG SA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5771858172

4.3.3.)Ulica

Przemysłowa

4.3.4.)Miejscowość

Siewierz

4.3.5.)Kod pocztowy

42-470

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1255372,46 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00391014/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1255372,46 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lelów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lelów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.