Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 847 000 zł
Umowa zawarta
5 grudnia 2025
Okres realizacji
470 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 12 283 822 zł – 19 168 815 złodrzucone: 1
Wybrano ofertę droższą o 4,6% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena45%Cena zamówienia objętego opcją15%Przedłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną

Zamawiający Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej z…”, wybierając ofertę wykonawcy BYDGOSTA Sp. z o.o. Wartość umowy: 12 847 000 zł. Złożono 10 ofert.

Wartość umowy
12 847 000 zł
Liczba ofert
10 ofert

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001689

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. prof. S. Kaliskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-796

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pbs.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pbs.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1152204

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86acedf6-bf07-4a44-ad85-21aea673327d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00583159

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00073957/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa budynku szklarni edukacyjnej (naukowo-badawczej) z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną na potrzeby Centrum Hodowli i Uprawy Roślin

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00367670

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZP.243.37.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej (naukowo-badawczej) z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym
wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną na potrzeby Centrum Hodowli i Uprawy Roślin Politechniki Bydgoskiej, budowie sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem
retencyjno - infiltrującym, studnią chłonną i przyłączami z rur spustowych dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych z budynków przy ul. Suchej 7-9 w Bydgoszczy, przebudowie zewnętrznych instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej i teletechnicznej oraz zagospodarowaniu terenu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12283822,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

19168815,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12847000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BYDGOSTA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5540236275

7.3.4)Miejscowość

Bydgoszcz

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12847000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

470 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
301 991 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 498 009 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
301 991 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 847 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BYDGOSTA Sp. z o.o. (Bydgoszcz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.