Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
979 625 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 979 625 zł – 1 028 394 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena50%Wysokość stałego upustu50%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju napędowego do pojazdów samochodowych i maszyn na potrzeby Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skarszewach

Zamawiający Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. (Skarszewy, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju napędowego do pojazdów samochodowych i maszyn na potrzeby Gminnego…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MALNAFT" Sp. z o.o. Wartość umowy: 979 625 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
979 625 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 listopada 2025

    Termin ofert: 14 listopada 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 grudnia 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MALNAFT" Sp. z o.o. (Malbork), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 979 624,80 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 979 624,80 zł do 1 028 394,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 192631585

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gdańska 6

1.5.2.)Miejscowość

Skarszewy

1.5.3.)Kod pocztowy

83-250

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

585880692

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gpk@skarszewy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gpk.skarszewy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c3c08fe7-d0b8-4419-865c-59ad65ed0267

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju napędowego do pojazdów samochodowych i maszyn na potrzeby Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skarszewach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3c08fe7-d0b8-4419-865c-59ad65ed0267

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00582942

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00516185

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPK/01/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

990000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego do pojazdów samochodowych i maszyn na potrzeby Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skarszewach.
2. Szacunkowa ilość oleju napędowego to 180 000 litrów na okres 24 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania przedmiotu zamówienia w całości, a wykonawcy w takim przypadku nie będzie przysługiwać roszczenie z tego tytułu, jednakże zamawiający gwarantuje realizację na poziomie 50%.
3. Dostawy będą realizowane do zbiornika wykonanego z tworzywa sztucznego o pojemności 5 000 litrów, znajdującego się na terenie GPK Sp. z o.o. w Skarszewach – jednorazowo w ilości ok. 2 500 – 5 000 litrów.
4. Zamawiający wymaga, aby poszczególne dostawy odbywały się w godz. od 7:00 do 14:00, w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu złożenia przez zamawiającego zamówienia. Zamawiający będzie składał zamówienia, telefonicznie lub drogą mailową, w dni robocze w godz. od 7:00 do 15:00.
5. Wykonawca zobowiązany jest na każde żądanie zamawiającego do okazania certyfikatu jakości paliwa oraz dokumentów określających źródło paliwa.
6. Pomiar paliwa nastąpi za pomocą systemu elektronicznego na podstawie urządzeń pomiarowych wykonawcy, po czym zostanie sporządzony protokół z ilości przyjętego paliwa w temperaturze rzeczywistej.
7. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży paliw płynnych odpowiadających pod względem jakości wymaganiom polskich i unijnych norm jakościowych, dopuszczonych do obrotu prawnego na terytorium UE oraz spełniających wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. 2015 poz. 1680 ze zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (Dz.U. 2021 poz. 1293).
8. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany przez Wykonawcę posiadającego aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie objętym tym zamówieniem – zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1385 ze zm.). Zamawiający zweryfikuje, czy wykonawca posiada aktualną koncesję, na podstawie bazy przedsiębiorstw posiadających koncesję prowadzoną przez Urząd Regulacji Energetyki.
9. Wybór Wykonawcy zamówienia nastąpi na podstawie ceny netto 1 m3 oleju napędowego, po uwzględnieniu wysokości zaoferowanego upustu. Cena netto 1 m 3 oleju napędowego, przedstawiona przez Wykonawcę znajduje się na stronie internetowej Producenta z dnia 05.11.2025 r. bez uwzględnienia stałego rabatu/upustu.
10. Wykonawca zobowiązuje się do nie zwiększania marż do upływu terminu obowiązywania niniejszej umowy.
11. Strony ustaliły, iż ceny jednostkowe paliwa, określone w formularzu cenowym będą mogły ulec zwiększeniu wyłącznie w przypadku wzrostu cen u producenta.
12. W przypadku obniżenia cen paliw u producenta, Wykonawca zobowiązany jest obniżyć cenę Zamawiającemu.
13. Wzrost lub obniżenie ceny przez Wykonawcę następuje o taką ilość punktów procentowych o jaką zmienia się cena producenta w stosunku do jego ceny obowiązującej na dzień złożenia oferty. Cena jednostkowa dostarczonego przez Wykonawcę paliwa odnosić się będzie do ceny jednostkowej producenta ustalonej na dzień dostawy paliwa do zamawiającego.
14. Procentowy wzrost lub spadek ceny netto 1 m3 oleju napędowego następuje o taką ilość punktów procentowych o jaką zmienia się cena producenta, w zaokrągleniu do pełnych groszy (dla wartości ułamkowych grosza zaokrąglenie następuje w dół jeżeli cyfra dziesiętna, tj. znajdująca się na pierwszym miejscu po przecinku ułamka pełnego grosza wynosi 0-4 oraz w górę jeżeli cyfra dziesiętna, tj. znajdująca się na pierwszym miejscu po przecinku ułamka pełnego grosza, dla wartości groszy wynosi 5-9). Wzrost lub spadek ceny netto 1 m3 oleju napędowego w stosunku do ostatniej dostawy następować będzie w takim samym stosunku procentowym, w jakim pozostaje wzrost lub spadek ceny netto 1 m3 oleju napędowego ze strony internetowej producenta na dzień ostatniej rozliczonej dostawy będzie pozostawać do ceny netto 1 m3 oleju napędowego ze strony internetowej producenta na dzień wykonania dostawy podlegającej rozliczeniu.
15. Wskazanie cennika producenta nie ma na celu określenia wymaganego producenta paliwa, a jedynie stanowi bazę dla określenia spadku lub wzrostu ceny netto 1 m3 oleju napędowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

979624,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1028394,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

979624,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MALNAFT" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5790007015

7.3.3)Ulica

ul. Łąkowa 1

7.3.4)Miejscowość

Malbork

7.3.5)Kod pocztowy

82-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

979624,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 560 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
225 883 zł701 422 zł
Rozstęp międzykwartylowy
475 540 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
225 883 zł
Mediana
332 560 zł
Górny kwartyl
701 422 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skarszewy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 979 625 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MALNAFT" Sp. z o.o. (Malbork). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.