Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
621 216 zł
Umowa zawarta
1 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin Płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kobylin-Borzymy oraz prowadzenie i obsługa w pełnym zakresie (PSZOK) w miejscowości Makowo

Zamawiający Gmina Kobylin-borzymy (Kobylin-Borzymy, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych…”, wybierając ofertę wykonawcy MPO Sp. z o.o. Wartość umowy: 621 216 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
621 216 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 października 2025

    Termin ofert: 6 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MPO Sp. z o.o. (Białystok).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 621 216,00 zł (umowę zawarto 1 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOBYLIN-BORZYMY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670195

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Główna 11

1.5.2.)Miejscowość

Kobylin-Borzymy

1.5.3.)Kod pocztowy

18-204

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 862743003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wojciech.piszczatowski@kobylinborzymy.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kobylinborzymy.biuletyn.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kobylinborzymy.ezamawiajacy.pl/pn/kobylinborzymy/demand/243688/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kobylin-Borzymy oraz prowadzenie i obsługa w pełnym zakresie (PSZOK) w miejscowości Makowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2a10fa2a-ae80-4d26-b26a-078956084d3a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00582558

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00050029/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kobylin-Borzymy oraz prowadzenie i obsługa w pełnym zakresie PSZOK w miejscowości Makowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00502037

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kobylin-Borzymy oraz prowadzenie i obsługa w pełnym zakresie (PSZOK) w miejscowości Makowo

1. Przedmiotem zamówienia jest:
a) ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY KOBYLIN-BORZYMY ORAZ PROWADZENIE I OBSŁUGA W PEŁNYM ZAKRESIE PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) W MIEJSCOWOŚCI MAKOWO w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
b) wykonawca jest zobowiązany zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), w tym rozporządzeń wydanych na podstawie tejże ustawy. Wykonawca będzie wykonywał przez cały okres obowiązywania umowy odbiór odpadów z pojemników oraz odbiór odpadów zebranych selektywnie w workach i pojemnikach z poszczególnych miejscowości Gminy Kobylin-Borzymy.
c) wykonawca będzie zobowiązany również do odbioru i zagospodarowania odpadów gromadzonych w sposób selektywny z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych,
d) zapewnienie mieszkańcom gminy worków na odpady komunalne zbierane selektywnie,
e) wykonawca w ramach niniejszego zamówienia zobowiązany jest również do zapewnienia pojemników dla właścicieli nieruchomości na ich wniosek na wspólnie ustalonych zasadach (sprzedaż, wynajem, dzierżawa),
f) wykonawca realizując zamówienie zobowiązany będzie w szczególności do:
 realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem, jak również prawem miejscowym,
 przekazywania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej, określonej na liście, o której mowa w art. 38b ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.),
 przekazywania niesegregowanych (zmieszanych ) odpadów komunalnych zgodnie z art. 29a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r., o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587
z późn. zm.),
 wskazania zgodnie z zapisami art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w ofercie instalacje, w szczególności instalacje komunalne do przetwarzania odpadów komunalnych, do których będzie przekazywać odebrane odpady,
 pisemnie powiadomić Zamawiającego o konieczności zmiany instalacji, do której przekazywane będą zebrane odpady komunalne w terminie 5 (pięciu) dni roboczych od wystąpienia okoliczności powodujących konieczność dokonania takiej zmiany,
 zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady, do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587
z późn. zm.),
 prowadzenia szczegółowej dokumentacji związanej z realizacją przedmiotowego świadczenia,

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

621216,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

621216,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

621216,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MPO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5420201038

7.3.3)Ulica

ul. 42 Pułku Piechoty 48

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-950

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

621216,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kobylin-borzymy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kobylin-Borzymy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 621 216 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MPO Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.