Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
194 452 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. agregatu prądotwórczego w celu zapewnienia zasilania awaryjnego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ
    Wartość umowy
    64 452 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówieni jest dostawa sprzętu/wyposażenia wg zestawienia: • Osuszacze powietrza – 3 szt. • Zapory przeciwpowodziowe – 2 zestawy • Pompa do wody brudnej – 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do S
    LSC CoreStruction s.c.· Przysieczany
    Wartość umowy
    130 000 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Doposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie Gminy Łukowica.”

Zamawiający Gmina Łukowica (Łukowica, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Doposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej na…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 194 452 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁukowicaŁukowica, Małopolskie (powiat Limanowski →)opublikowano 4 grudnia 2025
Łączna wartość umów
194 452 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Pex Defence Polska Janusz Kania (część 1); LSC CoreStruction s.c. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 194 452,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łukowica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892452

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48183301521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lukowica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lukowica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.malopolska.pl/uglukowica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Doposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie Gminy Łukowica.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-01f5767f-1479-4925-889e-305e1fbdca94

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00577819

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040547/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Doposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie Gminy Łukowica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00493808

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.d/3/TP/12/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

136898,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. agregatu prądotwórczego w celu zapewnienia zasilania awaryjnego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.)Wartość części

52845,53 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówieni jest dostawa sprzętu/wyposażenia wg zestawienia:
• Osuszacze powietrza – 3 szt.
• Zapory przeciwpowodziowe – 2 zestawy
• Pompa do wody brudnej – 1 szt.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

34144213-4 - Motopompy

44212383-7 - Zapory

42113161-0 - Osuszacze

4.5.5.)Wartość części

83875,60 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

64452,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

101228,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

64452,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pex Defence Polska Janusz Kania

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8720002178

7.3.3)Ulica

Metalowców 35

7.3.4)Miejscowość

Dębica

7.3.5)Kod pocztowy

39-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

64452,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

130000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

299214,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

130000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
LSC CoreStruction s.c.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ELANDES Szymon Korba, Łukasz Korba GKM

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6152054368

7.3.3)Ulica

Przysieczany 24

7.3.4)Miejscowość

Przysieczany

7.3.5)Kod pocztowy

59-900

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

130000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 667 zł512 195 zł
Rozstęp międzykwartylowy
345 528 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 667 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
512 195 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łukowica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łukowica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 194 452 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pex Defence Polska Janusz Kania (Dębica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.