Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
132 840 zł
Umowa zawarta
3 grudnia 2025
Okres realizacji
do 19 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Doposażenie magazynu OLiOC Gminy Łękawica – zakup łóżek polowych”

Zamawiający Gmina Łękawica (Łękawica, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Doposażenie magazynu OLiOC Gminy Łękawica – zakup łóżek polowych”, wybierając ofertę wykonawcy INTERKORP SPÓŁKA Z O.O. Wartość umowy: 132 840 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁękawicaŁękawica, Śląskieopublikowano 4 grudnia 2025
Wartość umowy
132 840 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INTERKORP SPÓŁKA Z O.O (SOPOTNIA MAŁA 250), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 132 840,00 zł (umowę zawarto 3 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 19 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łękawica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182634

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wspólna 24

1.5.2.)Miejscowość

Łękawica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-321

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lekawica@lekawica.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lekawica.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-97cca36e-f65b-46cf-b362-91f50e3d1083

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Doposażenie magazynu OLiOC Gminy Łękawica – zakup łóżek polowych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-97cca36e-f65b-46cf-b362-91f50e3d1083

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00575072

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011051/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 „Doposażenie magazynu OLiOC Gminy Łękawica - zakup łóżek polowych"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00530788

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.12.2025.IS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Doposażenie magazynu OLiOC Gminy Łękawica – zakup łóżek polowych” .
Zakup sprzętu realizowany jest w ramach zadania własnego realizowanego przez Gminę Łękawica wynikającego z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 i współfinansowany ze środków budżetu państwa na podstawie umowy dotacji nr ZKIV/241/2025/RZECZ z dnia 4.11.2025 r.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym szczegółowe wymagania techniczne zawiera załącznik nr 4 SWZ
4. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień:(CPV): 39522520-8 — Łóżka polowe.
5. Wykonawca udzieli Zamawiającemu pisemnej gwarancji na przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 12 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego. Okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert. Ponadto Zamawiający określa, iż okres rękojmi za wady jest równy zaoferowanemu okresowi gwarancji.
6. Zamawiający informuje, że jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy produktów, wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkt, dostarczany przez konkretnego Wykonawcę to Zamawiający nie może z przyczyn obiektywnych opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, w związku z czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający podkreśla, iż nie ogranicza katalogu dokumentów jakie Wykonawca, w celu udowodnienia równoważności, winien przedłożyć w ofercie.
Jeżeli opis przedmiotu zamówienia wskazywałaby dokumenty odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych ,Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Wykonawca winien udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

39522520-8 - Łóżka polowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

132840 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

132840 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

132840 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INTERKORP SPÓŁKA Z O.O

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5532516480

7.3.4)Miejscowość

SOPOTNIA MAŁA 250

7.3.5)Kod pocztowy

34-340

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

132840 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39522520-8Łóżka polowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 586 zł476 059 zł
Rozstęp międzykwartylowy
260 473 zł
Źródło próbki
CPV 39522· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
215 586 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
476 059 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łękawica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łękawica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 132 840 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39522520-8 (Łóżka polowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INTERKORP SPÓŁKA Z O.O (SOPOTNIA MAŁA 250). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.