Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
429 270 zł
Umowa zawarta
3 grudnia 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Nowogardzka Przystań – zielona infrastruktura wodna

Zamawiający Gmina Nowogard (Nowogard, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Nowogardzka Przystań – zielona infrastruktura wodna”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 429 270 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina NowogardNowogard, Zachodniopomorskie (powiat Goleniowski →)opublikowano 4 grudnia 2025
Wartość umowy
429 270 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

9 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy General Engineering Kowal Sp. z o.o. (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 429 270,00 zł (umowę zawarto 3 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NOWOGARD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684278

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Plac Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Nowogard

1.5.3.)Kod pocztowy

72-200

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

513201351

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@nowogard.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.nowogard.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1156966

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Nowogardzka Przystań – zielona infrastruktura wodna

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e3f1a6b0-4b22-4948-b3bd-9964bad99555

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574993

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00672688/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 "Nowogardzka Przystań- zielona infrastruktura wodna"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00376033

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.24.2025.AA.MT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

2645886,61 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

366621,16 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

45242200-7 - Roboty budowlane w zakresie basenów jachtowych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262426-3 - Roboty przy wbijaniu pali

45111250-5 - Badanie gruntu

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych

45213316-1 - Roboty instalacyjne związane z przejściami

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

4.5.5.)Wartość części

366621,16 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

45242200-7 - Roboty budowlane w zakresie basenów jachtowych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262426-3 - Roboty przy wbijaniu pali

45111250-5 - Badanie gruntu

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

4.5.5.)Wartość części

788144,71 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

45242200-7 - Roboty budowlane w zakresie basenów jachtowych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262426-3 - Roboty przy wbijaniu pali

45111250-5 - Badanie gruntu

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych

45213316-1 - Roboty instalacyjne związane z przejściami

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

4.5.5.)Wartość części

1098337,21 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

45242200-7 - Roboty budowlane w zakresie basenów jachtowych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262426-3 - Roboty przy wbijaniu pali

45111250-5 - Badanie gruntu

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych

45213316-1 - Roboty instalacyjne związane z przejściami

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

4.5.5.)Wartość części

392783,61 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

429270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

429270,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

429270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

General Engineering Kowal Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8513253986

7.3.3)Ulica

Transportowa 1/23

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-715

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

429270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

Informacje dodatkowe

Informacja dotyczy 1 części postępowania

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowogard prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowogard.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 429 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: General Engineering Kowal Sp. z o.o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.