Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 765 000 zł
Umowa zawarta
5 listopada 2025
Okres realizacji
230 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 765 000 zł – 2 644 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku ZS w Dzikowcu

Zamawiający Gmina Dzikowiec (Dzikowiec, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynku ZS w Dzikowcu”, wybierając ofertę wykonawcy SOLID-BUD Bartłomiej Petejko. Wartość umowy: 1 765 000 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina DzikowiecDzikowiec, Podkarpackieopublikowano 3 grudnia 2025
Wartość umowy
1 765 000 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SOLID-BUD Bartłomiej Petejko (Cmolas).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 765 000,00 zł (umowę zawarto 5 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 765 000,00 zł do 2 644 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 230 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DZIKOWIEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581695

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworska 62

1.5.2.)Miejscowość

Dzikowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

36-122

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugdzikowiec@dzikowiec.itl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminadzikowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminadzikowiec.logintrade.net/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku ZS w Dzikowcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18c062c2-2185-4953-ad44-11c0e48dbeab

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574492

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00098695/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Termomodernizacja budynku ZS w Dzikowcu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00407413

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

INW.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

„ Termomodernizacja budynku ZS w Dzikowcu”. Zakres prac obejmuje kompleksową termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Ks. Prałata Stanisława Sudoła zlokalizowanego przy ul. Szkolnej 17, 36-122 Dzikowiec, polegającą na wykonaniu robót budowlanych i instalacyjnych w następującym zakresie: 1) Roboty budowlano-termomodernizacyjne: • ocieplenie ścian zewnętrznych budynku poniżej poziomu gruntu (do poziomu posadowienia), • docieplenie ścian zewnętrznych budynku powyżej poziomu gruntu, • ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem, • wymiana stolarki okiennej, • wymiana drzwi zewnętrznych. 2) Modernizacja systemu grzewczego: • montaż wysokotemperaturowych pomp ciepła typu powietrze/woda o łącznej mocy 150 kW w układzie hybrydowym z istniejącymi kotłami gazowymi, • montaż inteligentnego systemu monitorowania zużycia energii elektrycznej i cieplnej, • montaż klimatyzatorów ściennych – 3 sztuki, • montaż jednostki rekuperacji ściennej – 1 sztuka. 3) Instalacja odnawialnych źródeł energii (OZE): • wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 40 kW, • montaż magazynu energii elektrycznej o mocy 10 kW i pojemności 20 kWh. 4) Modernizacja oświetlenia: • wymiana oświetlenia na światło energooszczędne typu LED – 518 sztuk. 5) Zakup wyposażenia: • zakup przenośnej ładowarki do pojazdów elektrycznych (1 szt.) z magazynem energii, zasilanej z lokalnego źródła OZE. a) wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu Umowy zgodnie z niniejszą Umową, audytem efektywności energetycznej, dokumentacją projektową, oraz aktualnie obowiązującymi normami polskimi, prawem budowlanym, wydanymi na jego podstawie aktami wykonawczymi i innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, b) opracowanie harmonogramu realizacji prac; c) zapewnienie niezbędnej obsługi geodezyjnej, wytyczenie obiektów oraz wykonanie i uzgodnienie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej przedmiotu Umowy i przekazanie jej Zamawiającemu w 2 egz. w wersji papierowej, d) urządzenia, zagospodarowania i zabezpieczenia terenu budowy i robót oraz utrzymanie ww. składników w należytym stanie w tym zabezpieczenie terenu robót przed dostępem osób postronnych, wykonanie i utrzymanie ogrodzenia terenu robót, dróg tymczasowych, dojazdów oraz zapewnienie dozoru budowy, e) uporządkowanie terenu przyległego do terenu prowadzonych robót, f) organizowania pracy z zachowaniem warunków BHP i ppoż określonych w przepisach szczegółowych, g) osoby przebywające na terenie budowy z ramienia Wykonawcy lub Podwykonawcy realizujący roboty/prace na terenie budowy posiadać będą identyfikatory pozwalające na zweryfikowanie firmy Wykonawcy lub Podwykonawców, np. kamizelki ostrzegawcze z nazwą firmy, h) dokonanie zgłoszenia zakończenia robót budowlanych; i) uczestniczenie w procesie odbioru obiektu, j) przygotowanie rozliczenia końcowego i sporządzenie 1 egzemplarza operatu kolaudacyjnego, który ma zawierać umowę, ofertę, kosztorys ofertowy szczegółowy, umowy z ewentualnymi podwykonawcami, harmonogram, protokół przekazania terenu budowy, protokoły robót zakrywanych, badania materiałów, aprobaty, operat geodezyjny wraz z potwierdzeniem złożenia w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, rozliczenie finansowe, kosztorysy powykonawcze, zgłoszenie o zakończeniu robót i zgłoszenie do odbioru zadania, oświadczenia uprawionych kierowników robót. 2. Szczegółowy zakres i sposób wykonania robót określają: 1) Specyfikacja Warunków Zamówienia; 2) Audyt efektywności energetycznej; 3) Dokumentacja projektowa; 4) Przedmiary robót, które są wyłącznie dokumentem pomocniczym; 5) Dokumenty formalno-prawne; CPV (Wspólny Słownik Zamówień): Główny przedmiot: 45000000-7 Roboty budowlane Dodatkowe przedmioty: 45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne 45214210-5 Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych 45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków 45320000-6 Roboty izolacyjne 45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45421100-5 Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45262100-2 Roboty przy wznoszeniu rusztowań 45324000-4 Roboty w zakresie okładziny tynkowej

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1765000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2644500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1765000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SOLID-BUD Bartłomiej Petejko

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141686966

7.3.3)Ulica

Astrowa 11

7.3.4)Miejscowość

Cmolas

7.3.5)Kod pocztowy

36-105

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1765000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

230 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dzikowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dzikowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 765 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SOLID-BUD Bartłomiej Petejko (Cmolas). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.