Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający w dniu 18.11.2025 r. ogłosił postępowanie na modernizację infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Olszanka, z terminem realizacji zamówienia do 20 dni od dnia podpisania umowy. Zamawiający w dniu 02.12.2025 r. został poinformowany przez Wykonawcę o rozbieżnościach pomiędzy PFU a udzielonymi odpowiedziami z dnia 26.11.2025 r. Ewentualne wydłużenie terminu składania ofert uniemożliwi wykonanie zamówienia do końca roku, a tym samym Zamawiający straci zewnętrzne środki finansowe przeznaczone na realizację zamówienia. W związku z powyższym dalsze prowadzenie postępowania jest nieuz

Podstawa: art. 256 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Olszanka

Zamawiający Gmina Olszanka (Olszanka, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Olszanka”.

Zamawiający: Gmina OlszankaOlszanka, Mazowieckieopublikowano 2 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający w dniu 18.11.2025 r. ogłosił postępowanie na modernizację infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Olszanka, z terminem realizacji zamówienia do 20 dni od dnia podpisania umowy. Zamawiający w dniu 02.12.2025 r. został poinformowany przez… Podstawa: art. 256 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OLSZANKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237629

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

37

1.5.2.)Miejscowość

Olszanka

1.5.3.)Kod pocztowy

08-207

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.7.)Numer telefonu

(83) 357 51 23

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wojt@olszanka.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olszanka.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://olszanka-gmina.logintrade.net/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Olszanka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-954d8d29-b4c9-4018-86df-295e811fa0a0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00571201

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034416/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Modernizacja infrastruktury wodociagowej na terenie gminy Olszanka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00538976

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.7.2025.MM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

292858,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego Zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie roboty budowlanej polegającej wymianie zestawu hydroforowego i montażu lampy UV na stacji ujęcia i uzdatniania wody w m. Olszanka według formuły zaprojektuj i wybuduj.
Szczegółowy zakres prac określają załączniki do SWZ:
1) Program Funkcjonalno - Użytkowy,
2) Przedmiar robót,
3) Schemat podłączenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 256 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający w dniu 18.11.2025 r. ogłosił postępowanie na modernizację infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Olszanka, z terminem realizacji zamówienia do 20 dni od dnia podpisania umowy. Zamawiający w dniu 02.12.2025 r. został poinformowany przez Wykonawcę o rozbieżnościach pomiędzy PFU a udzielonymi odpowiedziami z dnia 26.11.2025 r. Ewentualne wydłużenie terminu składania ofert uniemożliwi wykonanie zamówienia do końca roku, a tym samym Zamawiający straci zewnętrzne środki finansowe przeznaczone na realizację zamówienia. W związku z powyższym dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione i Zamawiający unieważnia postępowanie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszanka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszanka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.