Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
506 760 zł
Umowa zawarta
26 listopada 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 506 760 zł – 549 810 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji60%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa równiarki – maszyny inżynieryjno – technicznej w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej

Zamawiający Gmina Skarszewy (Skarszewy, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa równiarki – maszyny inżynieryjno – technicznej w ramach programu ochrony ludności…”, wybierając ofertę wykonawcy MECALAC POLSKA Sp. z o.o. Wartość umowy: 506 760 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina SkarszewySkarszewy, Pomorskie (powiat Starogardzki →)opublikowano 2 grudnia 2025
Wartość umowy
506 760 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 listopada 2025

    Termin ofert: 28 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 grudnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MECALAC POLSKA Sp. z o.o. (Łaziska Górne), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 506 760,00 zł (umowę zawarto 26 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 506 760,00 zł do 549 810,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skarszewy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675741

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Hallera 18

1.5.2.)Miejscowość

Skarszewy

1.5.3.)Kod pocztowy

83-250

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

585882201

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

andrzej.janikowski@skarszewy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skarszewy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/skarszewy/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa równiarki – maszyny inżynieryjno – technicznej w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-72c03b74-bf9c-4e32-8446-1469e3f9ad0b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00569230

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00030190/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa równiarki – maszyny inżynieryjno – technicznej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00545424

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZB.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup oraz dostawę do siedziby Zamawiającego równiarki – maszyny inżynieryjno – technicznej. Zamawiający realizuje przedmiot zamówienia w związku ze złożonym wnioskiem o dotację na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.

4.5.3.)Główny kod CPV

43221000-8 - Równiarki drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

506760,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

549810,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

506760,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MECALAC POLSKA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5252525986

7.3.3)Ulica

Jaworowa 1

7.3.4)Miejscowość

Łaziska Górne

7.3.5)Kod pocztowy

43-170

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

506760,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43221000-8Równiarki drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skarszewy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skarszewy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 506 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43221000-8 (Równiarki drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MECALAC POLSKA Sp. z o.o. (Łaziska Górne). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.